Fudbaleri Sevilje su u sredu priredili spektakl akcijom koja je rezultirala pogotkom nakon čak 37 dodavanja.

Mnogi su se zapitali da li je to rekord? Nije, ali svakako spada u sam vrh na listi akcija koje su donele veliki broj neprekidnih dodavanja pre pogotka.

Poseban pečat akciji dao je momenat da je svih 11 igrača na terenu imalo kontakt sa loptom pre gola, među njima i naš Nemanja Gudelj.

Bio je to gol za 2:0, Suso je bio asistent, De Jong strelac u 33. minutu, pa je Sevilja dobila lepo mesto u istoriji fudbala.

Do sada nisu pravljene zvanične liste golgeterskih akcija sa najviše dodavanja, ali se nekoliko pogodaka posebno izdvojilo u novijoj istoriji.

Argentina – Srbija i Crna Gora, 26 dodavanja

Bio je to debi Lionela Mesija na Mundijalu, gorka utakmica za nas jer je bilo čak 6:0.

Esteban Kambijaso nas je dotukao u akciji za 2:0, kojoj je prethodilo čak 26 pasova.

Petom je asistirao Krespo, naši su bili statisti, a sve je ovo bila kruna raskola u reprezentaciji.

Strelci su bili još Maksi (2), Krespo, Tevez i Mesi, koji je u 88. minutu dotukao našu selekciju.

Barselona – Roma, 26 dodavanja

Poznata je Barsa po tiki-taka stilu, pa je bilo nemoguće da se ne nađe na listi. U sezoni 2015-16, u Ligi šampiona, Roma je pala sa 6:1 uz 27 dodavanja za 2:0.

Ovaj put, Lionel Mesi je našao put do mreže, i ovde je svih 11 igrača imalo pas u akciji.

Naravno, Mesi, Nejmar i Suarez bili su glavni akteri.

Belgija – Irska, 28 dodavanja

Ovaj gol Belgijanaca sa EP 2016 nije dobio baš pažnju u javnosti kakvu je zaslužio, više su se veličali Španci zbog prepoznatljivog stila igre.

A na ovom meču, Belgija je pobedila sa 3:0 i gol Vitsela je plod 28 dodavanja, što je rekord za Evropska prvenstva još od 1980. godine.

Nažalost, golu nije posvećena velika pažnja i nije dostupan kompletan snimak akcije, kao u slučaju nekih drugih momenata.

Liverpul – Barselona, 28 dodavanja

U sezoni 2001/2002, Ćavi je bio maestro u najavi, a navijači Liverpula su na delu videli majstoriju koju je završio Overmars.

Pamti se ova akcija i po aplauzima navijača, koji su znali da nagrade goste zbog svoje akcije koju niko dugo nije umeo da prekine.

Džentlmenski potez Engleza viđen je u porazu od 3:1.

Egipat – Alžir, 37 dodavanja

Čast afričkog fudbala brani ova utakmica, na kojoj je Mohamed Abdel Šafi bio strelac.

Dao je gol za 3:0 u 80. minutu, verovatno nije tada ni bio svestan da će biti deo istorije.

Španija – Škotska, 42 dodavanja

Furija je imala 42 dodavanja protiv Škota 2011. godine, Visente del Boske je vodio ekipu.

Ćavi je, naravno, bio glavni za kreaciju, a Silvi je pripala čast da posle 42 dodavanja matira golmana Mekgregora.

Mančester junajted – Sautempton, 45 dodavanja

Iako je Van Gal bio na udaru kritika u Junajtedu, tim je pod njegovim vođstvom došao do jednog lepog rekorda sa 45 dodavanja pre pogotka.

Bilo je to protiv Sautemptona, Švajnštajger je uposlio Depaja, koji je pogodio stativu.

Lopta se odbila do Mate, koji je matirao rivala. Na kraju je bilo 3:2 za „đavole“.

Totenhem – KPR, 48 dodavanja

Pevci su loptu držali duže od dva minuta protiv KPR-a, a Čadli je bio strelac.

I ovde su svi igrači imali kontakt sa loptom pre pogotka, bilo je 4:0, utakmica se igrala 2014.

Liverpul – Bornmut, 51 dodavanje

Brendan Rodžers je ostavio pečat na Enfildu i kroz ovu utakmicu.

Bilo je to u Liga kupu 2014, Rahim Sterling je dao gol, a posle toga je postao omražen Redsima zbog prelaska u Siti.

I Stiven Džerard je bio jedan od režisera pogotka, Lazar Marković je ubacio loptu, što je bio pretposlednji pas.

Mančester siti – VBA, 52 dodavanja

Svaki igrač Sitija je bar dva puta dodao pre gola, dva i po minuta je trajala akcija, a to je bilo čak 11 posto dodavanja u totalu na utakmici za „građane“.

Bilo je 2:1 u Liga kupu tada protiv VBA 2017, Pep Gvardiola je u potpunosti preneo naučeno u Barseloni na ovaj meč.

Sane je dao gol posle čak 52 dodavanja i odbitka jer je Foster odbranio.