Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije kaznila je Novicu Tončeva zabranom rada u fudbalu devet meseci.

Istovetna sankcija – zabrana angažovanja u najpopularnijem sportu – ali na šest meseci odmerena je Stanislavu Tončevu.

Sve se dogodilo zbog vređanaja sudije  na utakmici Radnik – TSC koja je uzavršena rezultatom 2:1

Novica je čelnik u Fudbalskom savezu za region Istočne Srbije i predsednik je Radnika iz Surdulice, a povod je je njihov ulazak u sudijsku svlačionicu tokom meča Surduličana sa TSC-om.

Terete se za nesportsko ponašanje, zbog prekršaja člana 53 Disciplinskog pravilnika.

U izveštaju službenih lica se navodi da su Tončevi ušli u svlačionicu sudija u poluvremenu i imali su primedbu na suđenje i isključenje Uroša Milovanovića.

Koristeći snimak na telefonu tražili su objašnjenje od glavnog arbitra, a rasprava je trajala nekoliko minuta. Pored nesportskog ponašanja,piše i da se Tončevima stavlja na teret povreda restriktivnog prostora.

BONUS VIDEO Najbolji golovi svakog tima Bundeslige u prvom delu sezone 2021-2022