Fudbaleri Barselone osvojili su samo bod protiv Kadiza nakon što su na svom terenu odigrali 1:1 u utakmici 24. kola španske Primere.

Barselona je povela preko Lea Mesija u 32. minutu, a Argentinac je pogodak psotigao sa penala, nakon što je prethodno u kaznenom prostoru Kadiza oboren Pedri.

Ekipa Ronalda Kumana čuvala je prednost sve do 89. minuta kada je Klemen Lengle napravio faul u kaznenom prostoru nad Rubenom Sobrinom.

Precizan sa bele tačke bio je Aleks Fernandez pa je Kadiz po drugi put ove sezone bio koban po Barselonu.

Ekipa Alvara Servere je imala svega 18 odsto loptu u posedu na stadionu Kamp Nou, ali je i pored toga uspela da dođe do boda.

Sličan scenario viđen je i u prvom delu sezone kada je Kadiz dobio utakmicu rezultatom 2:1, što im je bila prva pobeda nad Barselonom posle 1991. godine.

Barsa se posle novog kiksa možda i oprostila od trke za titulom, iako je lider prvenstva Atletiko u subotu izgubio na svom terenu od Levantea.

Katalonci su treći sa 47 bodova, osam manje od Atletika i pet manje od drugoplasiranog Reala, koji ima i meč više.