Fudbaleri Levantea savladali su Atletiko u Madridu rezultatom 2:0 u utakmici 24. kola španske Primere čime su zakuvali trku za šampionsku titulu.

Atletiko je pre samo tri dana igrao sa Levanteom u zaostaloj utakmici 2. kola i u Valensiji odigrao nerešeno 1:1.

Ovog puta je ispustio sva tri boda u duelu protiv popularnih „žabaca“, upisavši prvi ovosezonski poraz na stadinu „Vanda metropolitano“.

Gosti su poveli preko Hoze Luisa Moralesa u 30. minutu, a pobedu su potvrdili u poslednjim sekundama meča.

Jan Oblak krenuo je u šesnaesterac gostiju na korner u 95. minutu, tražio je i nije dobio faul nakon duela sa defanzivcima Levantea, a Atletiko je u nastavku akcije izgubio loptu pa Horheu de Frutosu nije bilo teško da istrči i pošalje loptu u prazan gol.

Ekipa Dijega Simeonea zadržala je prvo mesto u ligi, ali sada ima samo šest bodova više od drugoplasiranog Reala i devet više od Barselone koja ima meč manje.

Levante se posle sedmog ovosezonskog trijumfa popeo na osmo mesto i ima 31 bod.