Mudrinski

Ognjen Mudrinski, napadač Gorice, nastavio je fenomenalnu golgetersku seriju u pvenstu Hrvatske.

Gorica je na svom terenu savladala Šibenik 3:2 i tako održala stoprocentan učinak posle tri kola, a još jednom je velike zasluge za pobedu imao srpski golgeter Ognjen Mudrinski.

Bivši napadač Vojvodine, Crvene zvezde, Spartaka, Čukaričkog i brojnih drugih klubova otvorio je meč golom već u 3. minutu, a domaćin je do 74. minuta stekao tri gola prednosti. Gosti iz Šibenika do kraja susreta ublažili su poraz sa dva pogotka, ali nisu uspeli da stignu makar do boda.

Mudrinski je golom u 3. kolu stigao do petog pogotka u sezoni, a prethodno je po dva puta tresao mreže Slavena i Varaždina.

Sa pet golova, srpski napadač ubedljivo je prvi na listi strelaca prvenstva. Iza njega je Lovro Majer iz Dinamma sa dva pogotka, dok su ostali strelci postizali po samo jedan gol.