Fudbaleri Hetafea savladali su kao gosti Maljorku u 26. kolu La Lige rezultatom 1:0.

Ključni čovek u pobedi ekipe iz predgrađa Madrida bio je reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović koji je bio strelac jedinog gola na utakmici.

Igrao se 67. minut kada je Brazilac Kenedi sjajno cenrirao pred gol sa leve strane.

Maksimović je odlično utrčao i pored nekoliko igrača sa sedam-osam metara odlično glavom zahvatio loptu i poslao je u mrežu domaćina.

Bio je to susret u kojem nije bilo mnogo prilika za gol, a Hetafe je iskoristio jednu od dve koliko su stvorili njegovi igrači u drugom poluvremenu.

Posle ovog meča, Hetafe je na četvrtoj poziciji sa 45 bodova i sva je prilika da će se do kraja boriti za plasman u Ligu šampiona.

Imali su igrači Hetafea pre samo nekoliko dana veoma teško gostovanje Ajaksu u Ligi Evrope (2:1 za Holanđane), ali uspeli su da se revitalizuju i zahvaljujući srpskom reprezentativcu dođu do zlata vrednih bodova.

Nekoliko ekipa konkuriše za treću i četvrtu poziciju, tu su Sevilja, Hetafe, Atletiko Madrid, Real Sosijedad i Valensija, tako da će biti velikih uzbuđenja u nastavku sezone.

Kada je reč o Maksimoviću, njemu je ovo bio drugi gol u sezoni, a ukupno treći u dresu Hetafea, a zanimljivo je da je Hetafe osvojio pet bodova zahvaljujući golovima našeg igrača. Svi ti golovi postignuti su u poslednjih 25 minuta.

U narednom kolu, Hetafe 7. marta dočekuje Seltu, dok Maljorku, koja je 18. na tabeli očekuje gostovanje Eibaru.