Fudbaleri Atletiko Madrida odigrali su nerešeno kao gosti protiv Espanjola (1:1) u susretu 25. kola u La Ligi, dok su sevilja i Atletik Bilbao slavili protiv Osasune (3:2), odnosno Viljareala (1:0).

Očekivalo se da će biti mnogo uzbuđenja u Barseloni gde je gostovao Atletiko.

Domaćin se grčeviti bori za opstanak, a Atletiko za poziciju koja vodi u Ligu šampiona, tako da remi neće zadovoljiti nijednu stranu.

Izabranicima Dijega Simeonea bio je to 11. remi od početka sezone, Espanjolu osmi, tako da tim iz Barselone ostaje sa 20 bodova na poslednjem mestu na tabeli La Lige.

Espanjol je poveo u 24. minutu i to autogolom bivšeg igrača Partizana, Mančester sitija i Fjorentine, Stefana Savića.

Posle centaršuta sa desne strane, lopta ga je pogodila i završila iza gol linije punim obimom, tako da je  Espanjol stigao do prednosti.

Atletiko je do boda došao u 47. minutu, na odbijenu loptu sjajno je reagovao Saul koji je volej udarcem sa 18 metara savladao golmana domaće ekipe.

Sevilja je na „Ramon Sančes Pishuanu“ bila bolja od Osasune. Gosti su od 54. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja Serhija Erere.

Andalužani su do poluvremena uradili veliki deo posla, vodili su sa 2:0 golovima Jusefa En Nazirija u 13. i Luisa Okamposa u prvom minutu nadoknade vremena.

Ipak, to nije bilo dovoljno da demorališe goste koji su sa dva gola u rasponu od deset minuta, od 64. do 74. uspeli da izjednače.

Prvo je Aridane Ernandez posle centaršuta sa leve strane glavom skrenuo loptu u mrežu da bi Roberto Tores bio precizan iz jedanaesterca za 2:2.

Kada su mnogi očekivali remi, u trećem minutu nadoknade, Sevilja je stigla do pobedonosnog gola.

Posle centaršuta sa desne strane stvorila se gužva, Kuande je dao povratnu loptu glavom pred gol gde je bio En Neziri za konačnih 3:2.

Konačno na „San Mamesu“ Bilbau je bio dovoljan gol za sva tri boda protiv Viljareala.

Momenat odluke bio je 54. minutu i penal koji je realizovao raul Garsija, pa je Atletik tako stigao do osmog trijumfa u sezoni.