Fudbaleri Napola deklasirali su Romu sa 4:0, dok je Milan kod kuće pobedio Fjorentinu sa 2:0 i zadržao čelnu poziciju u Seriji A.

Sve je na stadionu u Napulju bilo posvećeno Dijegu Maradoni, nekadašnjem asu ovog kluba i čoveku koji je doneo titulu ekipi 1986/87 i 1989/90.

Ovo je bilo prvi put da se stadion zvao po Dijegu Maradoni, pošto je prihvaćena inicijativa da se stadion preimenuje u „Dijego Armando Maradona – San Paolo“.

Na tribinama je bio okačen veliki transparent sa natpisom „Kralj“.

Golove za Napoli su postigli Lorenco Insinje u 31, Fabian Ruis u 65, Dris Mertens u 81. i Mateo Politano u 87. minutu.

Obe ekipe su osvojilie po 17 bodova i dele peto mesto na tabeli.

U narednom kolu, Napoli će gostovati Krotoneu, dok će Roma dočekati Sasulo.

Milan je ranije na svom „San Siru“ stigao do nove pobede, ovog puta Fjorentine (2:0).

Romanjoli je u 17. minutu doneo prednost ekipi trenera Stefana Piolija da bi Frank Kesi u 28. iz penala povisio na 2:0.

Isti igrač nije iskoristio novi penal za Milan koji je dosuđen u 40. minutu.

Milan je tako ostao na čelu Serije A sa 23 boda iz devet mečeva.

Slavila je i Bolonja, našeg trenera Siniše Mihajlovića i to kud kuće protiv Krotonea (1:0).

Jedini gol u drugom minutu nadoknade vremena postigao je Roberto Sorijano posle gužve pred golom gostiju.