EPA-EFE/CESARE ABBATE

Bolan udarac za "staru damu"

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu ekipu Juventusa sa 5:1, u utakmici 18. kola italijanske Serije A.

Domaća ekipa je povela u 14. minutu preko Viktora Osimena, dok je drugi gol za Napoli u 39. minutu postigao Hviča Kvarachelija.

Tri minuta pre kraja prvog poluvremena torinski tim je smanjio pogotkom Anhela di Marije, ali to je bilo sve od njih.

Napoli je u drugom delu bio ubedljiv, a prvi od tri gola u tom periodu postigao je Amir Rahmani u 55. minutu.

Osimen je svoj drugi gol na meču zabeležio u 65. minutu, a konačan rezultat sedam minuta kasnije postavlja makedonski fudbaler Elif Elmas.

Ovo je Juventusu prvi put nakon 1993. godine i meča sa Peskarom da primi pet golova u Seriji A.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je ceo meč za Juventus, dok je Dušan Vlahović i dalje povređen.

Kvarachelija je meč završio i sa tri asistencije, dok je Osimen imao jednu. Njih dvojica su još jednom potvrdili da su trenutno verovatno najbolji tandem u Seriji A.

Napoli posle 15. pobede vodi na tabeli Serije A sa 47 bodova i ima 10 više u odnosu na drugoplasirani Milan (utakmica manje) i trećeplasirani Juventus.

U narednom kolu Napoli gostuje Salernitani, a Juventus dočekuje Atalantu.