Fudbaleri Napolija pobedili su Empoli i plasirali se u četvrtfinale Kupa Italije gde su se pridružili Milanu i Interu.

Tim iz Napulja se prilično namučio sa klubom koji igra u Seriji B, ali ima nameru da se na leto vrati u italijansku elitu.

Napoli je poveo u 18. minutu golom Đovanija Di Lorenca u 18. minutu kada je Di Lorenco glavom sa 11 metara lepo završio kontru i pogodio malu mrežu Empolija.

Petnaest minuta kasnije Nedim Bajrami, Albanac rođen u Tetovu, ali sa švajcarskim pasošem postigao je prvi od dva svoja gola.

Igrao se 33. minut kada je Bajrami vodio loptu sa leve strane i sa ivice kaznenog prostora šutirao u ćošak, pa od stative pogodio za 1:1.

Irving Lozano je samo pet minuta kasnije vratio prednost Napoliju 2:1, a onda je na scenu opet stupio Bajrami.

Na izjednačujući gol se čekalo do 68. minuta kada je Bajrami pogodio sa iste strane i opet od stative, samo sa veće distance.

Međutim, za pobedu i prolaz Napolija pobrinuo se Andrea Petanja koji je u 77. minutu postavio stvari na svoje mesto i konačan rezultat.

Da podsetimo, Napoli u četvrtfinalu čeka boljeg iz okršaja Rome i Specije, a u istoj fazi takmičenja će biti odigran i veliki derbi Intera i Milana.