Fudbaleri PSŽ-a nisu uspeli da dođu do prve pobede u Ligi šampiona, pošto su neočekivano odigrali samo 1:1 na gostovanju u Belgiji protiv Briža.

Svet je po prvi put mogao da vidi od početka najbolji napadački trio u istoriji fudbala.

Mesi, Nejmar i Mbape zaigrali su od prvog minuta, ali to na kraju nije bilo dovoljno da se ostvari pobeda.

Parižani su poveli već u 15 minutu kada je Mbape uposlio Ereru i činilo se tada da je to početak serije golova.

Ipak, samo 12 minuta kasnije Vaneken postiže gol za izjednačenje i ispostaviće se konačan rezultat

Da stvar bude gora za francuski tim, Mbape je početkom drugog poluvremena izašao zbog povrede.

On i Mesi su imali po jednu veliku priliku za postizanje gola, ali su na kraju ostali kratkih rukava.

Briž je do kraja igrao vrlo hrabro i često pokušavao udarcima sa distance, pa su na kraju uspeli da dođu do velikog boda.

PSŽ u narednom kolu čeka veliki derbi protiv Mančester Sitija koji je u spektakularnom meču savladao Lajpcig sa 6:3.

Grupa A

Mančester siti – Lajpcig 6:3

(Ake 16, Mukijele autogol 28, Marez 45+2 penal, Griliš 56, Kanselo 75, Hesus 85 – Nkunku 42, 51, 73)

Briž – PSŽ 1:1