Mohamed Salah; Foto: EPA-EFE/Peter Powell

Neverovatno veče u Ligi šampiona je završeno pobedama Liverpula, Mančester sitija, Reala i Ajaksa, dok su dva meča okončana nerešeno.

Utakmica na Enfildu između Liverpula i Milana imala je epitet derbija, i taj epitet je i opravdala.

„Redsi“ su stigli do prednosti nakon prodora Trenta Aleksander Arnolda po desnom boku, a nakon šuta loptu je Tomori sproveo u mrežu nakon devet minuta igre. Tri minuta kasnije šut Robertsona Benaser je zaustavio rukom, dosuđen je penal ali je Manjon uspeo da spreči pogodak Salaha sjajnom intervencijom.

Nastavio je Liverpul da napada, igralo se gotovo konstantno u kaznenom prostoru Milana, ređale se šanse, ali gola nije bilo u mreži „rosonera“. Zato jeste u Alisonovoj – prelep pas dobio je Ante Rebić, rutinski pogodio za 1:1 u 42. minutu, a potom u 44. novim odličnim udarcem „probacio“ loptu ispod Bekera, a Dijaz lako loptu sproveo u mrežu za preokret.

Ipak, već početkom drugog dela Salah je u 48. akrobacijom doneo poravnanje, a kapiten Henderson devet minuta po isteku sata i drugi preokret za 3:2, što su „redsi“ sačuvali do kraja.

Odličan meč odigrali su Mančester siti i Lajpcig. Siti je vodio 2:0, potom su viđena dva gola u samoj završnici prvog poluvremena (3:1, zatim je Lajpcig dva puta prilazio (3:2, 4:3), ali su „građani“ uspeli da se odlepe i zabeleže veliku pobedu, 6:3.

Ajaks je predvođen Halerom, koji je postigao četiri gola, slavio protiv Sportinga sa 5:1, a Real je u poslednjim momentima stigao do pobede nad Interom od 1:0 golom Rodriga.

Preostale dve utakmice okončane su nerešeno, pošto je Briž uspeo da napravi pravo malo čudo i odoli naletima Pari Sen Žermena (1:1), dok je duel Atletiko Madrida i Porta završen bez golova, 0:0.

Liga šampiona, 1. kolo

Sreda

Grupa A

Mančester siti – Lajpcig 6:3 (3:1)

(Ake 16, Mukijele autogol 28, Marez 45+2 penal, Griliš 56, Kanselo 75, Hesus 85 – Nkunku 42, 51, 73)

Briž – PSŽ 1:1 (1:1)

(Vanaken 27 – Erera 16)

Grupa B

Liverpul – Milan 3:2 (1:2)

(Tomori autogol 9, Salah 48, Henderson 69 – Rebić 42, Dijaz 44)

Atletiko Madrid – Porto 0:0

Grupa C

Bešiktaš – Borusija Dortmund 1:2 (0:2)

(Montero 90+4 – Belingem 20, Holan 45+3)

Sporting – Ajaks 1:5 (1:2)

(Paulinjo 33 – Haler 2, 9, 51, 63, Berguis 39)

Grupa F

Jang Bojs – Mančester junajted 2:1 (0:1)

(Ngamaleu 66, Sjebačeu 90+5 – Ronaldo 13)

Viljareal – Atalanta 2:2 (1:1)

(Trigeros 39, Groneveld 73 – Frojler 6, Gosens 83)

Malme – Juventus 0:3 (0:3)

(Aleks Sandro 23, Dibala 44 penal, Morata 45+1)

U prve dve utakmice pobede su zabeležile ekipe Borusije iz Dortmunda nad Bešiktašem 2:1 i Šerifa nad Šahtjorom 2:0

Liverpul – Milan 3:2

Stadion: Enfild; Sudija: Simon Marčinjak

Liverpul: Alison, Aleksander Arnold, Matip, Gomez, Robertson, Keita (od 71. Alkantara), Fabinjo, Henderson, Salah, Oriđi (od 63. Mane), Žota (od 71. Džons)

Milan: Manjon, Tomori, Kjer, Kalabrija, Teo Ernandez, Benaser (od 71. Tonali), Kesi, Leao (od 62. Žiru), Dijaz, Salemakers (od 62. Florenci), Rebić

Inter – Real Madrid 0:1

Stadion: Đuzepe Meaca; Sudija: Danijel Ziber

Inter: Handanović, Škrinijar, De Vrij, Bastoni, Darmijan (od 55. Damfris), Barela (od 80. Vecino), Brozović, Čalhanoglu (od 65. Vidal), Perišić (od 55. Dimarko), Džeko, Martinez (od 65. Koreja)

Real Madrid: Kurtoa, Alaba, Načo, Militao, Karvahal, Valverde, Kazemiro, Modrić (od 80. Kamavinga), Vinisijus (od 90+2 Asensio), Benzema, Vaskez (od 65. Rodrigo)

90′ Kraj na svim terenima

Liverpul je slavio sa 3:2 protiv Milana, Ajaks sa 5:1 protiv Sportinga, Real je savladao Inter sa 1:0, Mančester siti Lajpcig 6:3, dok su Briž i PSŽ odigrali 1:1, a Atletiko Madrid i Porto bez golova.

90′ Kraj u Belgiji

PSŽ nije uspeo da slavi, Briž izdržao – 1:1!

90′ I Real stigao do gola

Rodrigo! Bolji je bio Inter, ali je mladi fudbaler „kraljevskog kluba“ u poslednjim trenucima utakmice na „Đuzepeu Meaci“ pogodio mrežu rivala i doveo Madriđane nadomak velike pobede.

85′ Siti na „koti 6“

Stigli su do šestog gola zahvaljujući Hesusu.

Dodatna informacija – Mbape povređen

Kilijan Mbape je početkom drugog dela napustio igru zbog povrede. Umesto njega na teren je ušao Ikardi, a još uvek nema informacija o stepenu povrede francuskog reprezentativca.

79′ Kraj za Anđelinja, Lajpcig sa igračem manje

Drugi žuti karton za beka Lajpciga nakon grubog starta nad Kanselom. Siti se nalazi pred pobedom.

75′ Siti i Lajpcig kao na odbojci

Lajpcig je preko Nkunkua ponovo smanjio na gol minusa, da bi Žoao Kanselo vratio „građane“ na sigurnu prednost, 5:3.

Takođe, i Ajaks je povećao prednost, pošto su četvrtim golom Halera stigli do 5:1.

Golovi Salaha i Hendersona

69′ Henderson, 3:2 za Liverpul – veče preokreta na Enfildu

Nakon novog kornera, ukupno 13. po redu, Henderson je naleteo na loptu i zakucao je sa 20ak metara u mrežu. „Redsi“ ponovo vode!

68′ Još uvek „nula“ u Milanu

Inter je ostavio dosad nešto bolji utisak, ali ni jedni ni drugi nisu uspeli da dođu do prednosti.

Gol Griliša (Mančester siti – Lajpcig 4:2)

56′ Griliš vratio Siti na dva gola viška

Pet gola trajala je nada Lajpciga da može do čuda nakon što je Nkunku iskoristio prodor Olma i loptu sproveo glavom u mrežu, ali je Griliš veoma lepim golom vratio „građane“ na +2. Driblao je, napravio prostor, i potom plasirao loptu u gornji ugao Lajpcigovog gola. Nije loš način da se započne karijera u Ligi šampiona.

51′ Dva gola za minut, Ajaks vodi 4:1, Lajpcig smanjio

Haler je postigao svoj treći gol na meču i to par trenutaka pošto je poništen pogodak Paulinju, dok je Lajpcig preko Nkunkua smanjio na 3:2 protiv Sitija. Inače, Haler je tako stigao do svog trećeg pogotka na utakmici.

49′ Salah atraktivno, Liverpul poravnao na 2:2

Prelepa asitencija Divoka Origija, atraktivan potez Salaha, lopta je u mreži, izjednačenje!

46′ Počelo je drugo poluvreme

I naravno, imamo prvo uzbuđenje. Nakon kornera i očajne intervencije Hendersona koji je promašio loptu ona je završila u mreži, ali je dosuđen ofsajd u kom je bilo nekoliko fudbalera „rosonera“.

Ovako je Milan stigao do preokreta

Poluvreme

Iza nas je ludih 45 minuta – 13 golova na četiri utakmice, dok na dve mreže još miruju.

45+2′ Siti – Lajpcig 3:1

Po gol u završnici prvog poluvremena. Lajpcig je preko Nkunkua uspeo da dođe do jednog gola, smanji prednost domaćeg tima, ali je do kraja poluvremena tim Pepa Gvardiole uspeo da iznudi penal koji je Rijad Marez pretvorio u 3:1.

42′ Rebić zatresao mrežu domaćih, Dijaz doneo preokret, 2:1 za Milan

Ređali su se napadi Liverpula, Milan je tek povremeno stizao do šanse, a onda je za 60 sekundi sve preokrenuto. Prvo je Ante Rebić dobio savršenu loptu i poslao je ispod Bekera za 1:1, da bi odmah po nastavku igre sa centra igrači Milana stigli do lopte, ponovo je ona našla put do Rebića, hrvatski internacionalac izblokiran, ali je lopta zastala na putu ka gol-liniji, što je Dijaz iskoristio da je prosledi u mrežu za preokret.

39′ Ajaks povećao na 3:1

Berguis je postigao pogodak i vratio svojoj ekipi dva gola viška šest minuta pred odlazak na odmor.

33′ Paulinjo smanjio u Lisabonu, Mesi pogodio prečku

Najavili smo ludnicu, dobili smo i više od toga. Sporting je tri minuta po isteku pola sata igre došao do pogotka preko Paulinja. U isto vreme, u Brižu su viđene šanse na obe strane, pošto je Leo Mesi pogodio prečku, a Kejlor Navas spasao u narednoj akciji Briž da povede.

30′ Šest utakmica, sedam golova

Prosek „kvare“ Atletiko i Porto, odnosno Inter i Real, gde mreže zasad miruju.

28′ Siti duplirao vođstvo

Drugi gol u mreži Lajpciga, strelac je Mukijele, koji je zatresao sopstvenu mrežu.

27′ Izjednačenje u Belgiji

U jeku naleta Pari Sen Žermena i sjajnih poteza napadačkog trojca Briž je preko veziste Hansa Vanakena uspeo da dođe do poravnanja.

Gol Aleksander Arnolda (Liverpul – Milan 1:0)

Gol Herere (Briž – PSŽ 0:1)

Gol Akea (Mančester siti – Lajpcig 1:0)

15′ Ređaju se golovi kao na traci

Ajaks je poveo sa 2:0 drugim golom Halera,  PSŽ je stigao do vođstva preko – nije niko od „atomskog trija – Erere, dok je Ake zatresao mrežu Lajpciga za 1:0 u korist Mančester sitija.

12′ Salah promašio penal

Dosuđen je udarac sa bele tačke nakon što je lopta posle šuta pogodila defanzivca Milana u ruku, ali je čuvar mreže „rosonera“ bio odličan i sprečio Salaha da udvostruči prednost.

9′ Furiozan početak Liverpula

Od samog početka krenuli su žestoko, ređale su se prilike, a u devetom minutu probio je Aleksander Arnold, lopta je nakon njegovo šuta zakačila jednog od igrača Milana i završila u mreži.

1′ Žestok početak Ajaksa

Timu iz Amsterdama bilo je potrebno manje od 120 sekundi da dođe do prednosti. Strelac je bio Haler.

Dobro došli na prenos utakmica 1. kola Lige šampiona na portalu Nova.rs!

Bonus video: Prvi meč Kristijana Ronalda od povratka u Mančester junajted