EPA-EFE/Toni Albir

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Las Palmas 1:0, u utakmici 30. kola španskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Rafinja u 59. minutu, a asistirao mu je Žoao Feliks.

Rafinja je i u 19. minutu zatresao mrežu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije gol poništen zbog ofsajda.

Las Palmas je od 24. minuta igrao sa desetoricom, pošto je Alvaro Valjes dobio crveni karton.

Barselona ima 20 pobeda i druga je na tabeli sa 67 bodova, pet manje ali i utakmicom više od prvoplasiranog Real Madrida.

Las Palmas je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 13. i sa 37 bodova zauzima 12. mesto.

Ranije tokom dana Sevilja je pobedila Hetafe 1:0, Osasuna je pobedila Almeriju 3:0, a Valensija i Majorka odigrale su nerešeno 0:0.

Jedini gol za Sevilju postigao je Serhio Ramos, kome je kasnije i poništen jedan pogodak.

Nemanja Gudelj odigrao je svih 90 minuta za Sevilju, a dobio je žuti karton u 74. minutu.

Za Majorku nije branio Predrag Rajković, ali je odličan u odbrani bio Matija Nastasić.

Za Almeriju je startovao Aleksandar Radovanović u odbrani, ali je bio krivac za drugi gol, a igru je napustio nakon 21 minuta zbog povrede.