Fudbaleri Brentforda odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Mančester junajteda, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Junajted je poveo u šestom minutu nadoknade golom Mejsona Maunta, a bod domaćima doneo je Kristofer Ajer u devetom minutu nadoknade vremena.

Fudbaler Brentforda Ajvan Toni postigao je gol u 73. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Brentford je imao 31 šut na gol, Junajted 11, a obe ekipe imale su po pet udaraca u okvir gola.

Igrači Brentforda su u četiri navrata pogađali stativu, odnosno prečku.

Ekipa iz Mančestera je šesta na tabeli sa 48 bodova, osam manje od Totenhema na petom mestu, koje vodi u Ligu Evrope.

Brentford je nastavio niz bez pobede, zauzima 15. mesto sa 27 bodova i ima pet bodova više od Lutona, koji je na 18. mestu, prvom u zoni ispadanja.

PREMIJER LIGA, 30. kolo

Njukasl – Vest Hem 4:3 (1:2)

(Isak 6. penal, 77. penal, Barns 83, 90, ck. Gordon 90+4 – Antonio 21, Kudus 45+10, Bouven 48)

Bornmut – Everton 2:1 (0:0)

(Solanke 64, Kolmen 90+1 autogol – Beto 87)

Čelsi – Barnli 2:2 (1:0)

(Palmer 44. penal, 78 – Kulen 47, O’Ši 81, ck. Asinjon 40)

Notingem Forest – Kristal palas 1:1 (0:1)