Fudbaleri Sasuola pobedili su na gostujućem terenu Milan sa 5:2, u utakmici 20. kola Serije A.

Milan je prvi postigao gol na „San Siru“, u šestom minutu kada je strelac bio Olivije Žiru, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Sasuolo je poveo golovima Greguara Defrela u 19. i Davidea Fratezija u 21. minutu, a kod oba pogotka asistirao je Domeniko Berardi. Milan je smanjio zaostatak u 24. minutu kada je strelac bio Žiru, a šest minuta kasnije Berardi je postigao gol za Sasuolo.

Četvrti gol za gostujući tim postigao je Arman Lorijen u 47. minutu iz jedanaesterca, a zatim je u 55. minutu posle upotrebe VAR tehnologije zbog ofsajda poništen gol koji je postigao fudbaler Milana Ante Rebić.

Peti gol za Sasuolo postigao je Mateus Enrike u 79. minutu na novu asistenciju Berardija, a konačan rezultat postavio je Divok Origi pogotkom u 81. minutu.

Milan je primio pet i više golova na „San Siru“ u Seriji A prvi put od aprila 1997. godine, kada ga je Juventus pobedio sa 6:1.

Sasuolo je ostvario petu pobedu u prvenstvu i 16. je na tabeli sa 20 bodova. Milan je pretrpeo drugi uzastopni poraz, u poslednje četiri utakmice nema pobedu i zauzima četvrto mesto sa 38 bodova.

SERIJA A, 20. KOLO

Milan – Sasuolo 2:5 (1:3)

(Žiru 24, Origi 81 – Defrel 19, Fratesi 22, Berardi 30, Lorijen 47p,Enrike 79)

Empoli – Torino 2:2 (1:0)

(Luperto 37, Marin 68 – Riči 82  Sanabria 85)

Kremoneze – Inter 1:2 (1:1)

(Okereke 10 – Martinez 21, 65)

Atalanta – Sampdorija 2:0 (1:0)

(Mehle 42, Lukman 57)

20.45 Udineze – Verona

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“