Fudbaleri Milana savladali su Juventus 4:2 u veoma uzbudljivom duelu 31. kola Serije A.

Mogao je Juventus na gostovanju Milanu da materijalizuje poraz Lacija protiv Lećea (2:1) i napravi značajan korak ka tituli, ali je domaćin furioznom igrom u završnici utakmice stigao do celog plena.

„Stara dama“ povela je u 47. minutu golom Rabioa koji je u neverovatnom slalomu sa svoje polovine nanizao nekoliko protivničkih igrača i potom načeo mrežu Milana.

Šest minuta kasnije, Kristijano Ronaldo je udvostručio vođstvo posle dodavanja Kuardada, ali je upravo nakon gola Portugalca Juventus potpuno stao i prepustio reč rivalu.

Samo devet minuta kasnije Ibrahimovič je iz jedanaesterca smanjio zaostatak, a u 66. minutu dopisao je i asistenciju za Kesia koji je poravnao rezultat.

Furiozna igra Milana rezultirala je novim golom već u sledećem minutu, a u strelce se upisao Leao.

Tačku na derbi kola stavio je Rebić pogotkom u 80. minutu.

Porazi Lacija i Juventusa uticali su da razlika između konkurenata za skudeto ostane sedam bodova na samo sedam kola do kraja.