Fudbaleri Milana odigrali su jednu od najslabijih utakmica od početka sezone u Seriji A nakon što su u 22. kolu poraženi od Specije rezultatom 2:0.

Specija je igrala svoj prvi meč otako je prešla u vlasništvo Amerikanca Roberta Plateka i fudbaleri domaćeg tima nisu razočarali.

Đanluiđi Donaruma spasio je Milan u prvom poluvremenu nakon što je zahvaljujući sjajnom refleksu sprečio pogodak Rikarda Saponare već posle 13 minuta igre.

Specija je imala priliku i u 39. minutu, ali je udarac Nahuela Esteveza bio izblokiran.

Početkom drugog poluvremena Diogo Dalot je posle lepog kombinovanja igrača domaćih izblokirao udarac Saponara, a opsada gola gostiju iz Milana isplatila se u 57. minutu.

Kevin Agudelo je ukrao loptu Ismaelu Benaseru, Estevez je probio po sredini, a onda ostavio loptu za Đulija Mađorea kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu nakon istrčavanja Donarume.

Specija je odličan nastup zaokružila u 67. minutu kada je nakon odložene lopte posle slobodnog udarca, Simone Bastoni postigao evrogol, ujedno i svoj prvi gol u Seriji A.

Milan je odigrao jednu od najslabijih utakmica od početka sezone.

Za ceo meč uputili su samo pet udaraca ka golu, ali nijedan u okvir, pa bi poraz mogao skupo da ih košta.

Ostali su lideri na tabeli, ali ukoliko Inter u nedelju pobedi Lacio preuzeće vrh tabele zbog bolje gol razlike.

Trener Stefano Pioli nije mogao da računa na suspendovanog Davidea Kalabriju, a zbog povreda u timu nisu bili Brahim Dijaz i Ante Rebić.

Rosoneri su igrali u sastavu Donaruma, Dalot, Kjer, Romanjoli, Ernandez, Benaser, Kesi, Selemekers, Čalhanoglu, Leao, Ibrahimović.

Od 65. minuta igrali su Tomori, Meite i Mandžukić koji su zamenili Kjera, Benasera i Leaa, dok su od 83. minuta umesto Čalhanoglua i Selemekersa zaigrali Jens Peter hauge i Samjuel Kastiljeho.