Marko Marin

Fudbaleri Al Ahlija plasirali su se u osminu finala azijske Lige šampiona pobedivši Al Šortu iz Iraka 1:0.

Duel u Dohi gde se igraju svi susreti završnice Lige šampiona Azije obeležila je vrlo tvrda borba rivala u kojoj je blagu inicijativu tokom meča imao Al Ahli.

Junak pobede čete Vladana Milojevića bio je Marko Marin koji je najpre iznudio crveni karton Mhavija, a potom i postigao pobedonosni gol.

Lucidni ofanzivac je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena primorao Mhavija da napravi prekršaj i tako zaradi drugi žuti karton.

Bivši napadač Crvene zvezde upotpunio je dobru partiju pogodivši mrežu rivala u 87. minutu. Garib je posle prodora nesebično poslao loptu u sredinu, a Marin je preciznim udarcem zatresao mrežu.

Al Ahliju je ovo druga pobeda u isto toliko susreta, posle trijumfa nad Esteglalom (2:1). Tim Vladana Milojevića ima šest bodova i do kraja grupne faze će odigrati po još jedan meč sa istim rivalima.