fudbal

Fudbaleri Mančester sitija savladali su PSŽ 2:1 (0:0) posle preokreta u petom kolu Lige šampiona, a sva dešavanja sa ovog spektakularnog susreta mogli ste da pratite uživo uz Nova.rs.

Siti je gotovo čitav susret imao inicijativu, ali nikako nije uspevao da savlada Kejlora Navasa.

Pogodio je stativu Gindogoan, a sreća je pogleda Parižane u nekoliko navrata kada se lopta odbijala od njih ka golu Navasa.

Prvi pogodak postigao je neočekivano Kilijan Mbape nakon kontranapada kada je proturio loptu kroz noge Edersonu.

Ipak, to je samo razjarilo „građane“ koji su najpre preko Sterlinga uspeli da izjednače, a onda i da preokrenu posle sjajne reakcije Gabrijela Žesusa za 2:1. Mesi je samo slegnuo ramenima…

Najviše zbog toga što je samo minut pre drugog gola Sitija Nejmar promašio šansu kakvu je mogao samo da poželi, bila je to situacija koja se njemu baš retko dešava.

Real je ubedljivim trijumfom protiv Šerifa sa 3:0 uspeo da obezbedi nokaut fazu, a pomogli su ovim trijumfom i Interu koji sada ima 10 bodova i neuhvatljiv je za Šerif.

Blizu plasmana dalje je i Sporting koji je sa 3:1 ubedljivo savladao Borusiju, dok je Lajpcig uništio Briž sa 5:0 i tako se približio plasmanu u Ligu Evrope.

Liga šampiona, 5. kolo

SREDA

Grupa A

Briž – Lajpcig 0:4 (0:4)

(Nkunku 12, Forsberg 17, 45+1, Silva 26)

Mančester siti – Pari Sen Žermen 2:1 (0:0)

Sporting – Borusija Dortmund 3:1 (2:0)

(Pedro Gonsalveš 30, 39, Poro 81 – Malen 90+3)

Grupa D

Inter – Šahtjor 2:0 (0:0)

(Džeko 61, 67)

Šerif – Real Madrid 0:3 (0:2)

(Alaba 30, Kros 45+1, Benzema 56)

Drugo poluvreme:

88′ Pao je ritam u Mančesteru

Siti sada čuva loptu, praktično je skriva od igrač PSŽ i samo želi da osigura trijumf.

75′ Preokret Sitija

Akcija kao iz fudbalskih udžbenika. Samo nekoliko minuta ranije je Nejmar promašio sjajnu situaciju, a onda je usledila munjevita kontra. Marez je sjajno centrirao, Silva je odložio loptu do Žesusa, a Brazilac je to lako spakovao iza leđa Navasa.

70′ Salah neumoljivi

Mohamed Salah ne prestaje da rešeta mreže, pa je listi žrtava dodao i Porto. Liverpul je stigao do 2:0 protiv Portugalaca.

63′ Izjednačenje u Mančesteru

Uspeo je nekako Siti nakon dugog napada da postigne gol protiv PSŽ. Rodri je ispratio kretanje Vokera, a na kraju se u petercu najbolje snašao Sterling za 1:1.

56′ Nije ovo moglo da prođe bez Karima Benzeme

Francuski napadač je osuđen na godinu dana zatvora uslovno, ali mu to ne smeta da blista na terenu. Postigao je pogodak protiv Šerifa za vođstvo Reala od 3:0.

52′ Konačno gol Liverpula

Mučila se četa Jirgena Klopa da probije bedem Porta, a onda je Tijago Alkantara sjajno pogodio za 1:0 na „Enfildu“. Prethodno je poništen i gol Sadia Manea u prvom delu igre.

50′ Gol Mbapea!

Napadao je Siti, a onda je jedan bljesak PSŽ bio dovoljan. Bio je to brzi kontranapad u kom su kombinovali Mesi, Nejmar, a na kraju je Mbape spakovao gol kroz noge golmanu Edersonu za 1:0.

47′ Napada Siti

Odmah su „građani“ izvršili pritisak, ali je Gindogan bio u ofsajdu.

Prvo poluvreme

45+1′ Real još jednom matirao Šerif

„Kraljevići“ su sjajno odigrali poluvreme, pa je Kros iskoristio asistenciju Rodrigo i pogodio za 2:0.

43′ Au! Kakav promašaj Mbapea

fudbal

Čekao je PSŽ čitavo poluvreme ovakvu šansu, a onda se Mbape obrukao! Protrčao je poput sprintera više od 40 metara, a kada je konačno stigla lopta do njega šutirao je visoko preko prečke. Obično je ovakve situacije rešavao sa lakoćom.

39′ Meč odluke na strani Sportinga

U grupi C Sporting i Borusija iz Dortmunda u direktnom duelu verovatno odlučuju ko će uz Ajaks obezbediti mesto u nokaut fazi. Nakon 39 minuta je Pedro Gonsalveš postigao već dva pogotka i značajno približio Portugalce podvigu.

39′ Tenzija

U jednom trenutku se videlo kako Markinjos i Kimpembe kritikuju ostale igrače. Svađaju se igrači PSŽ među sobom zbog lošeg postavljanja. Kejlor Navas je sa druge strane pokušavao da obori ritam i tako spreči Siti da niže napade.

Koliko je malo falilo!

Fotografija govori sve.

32′ Fliper u Mančesteru!

Šta se ovo dešava! Gindogan je zatresao stativu, pa se uhvati za glavu nakon bombe sa vrha kaznenog prostora. I pre toga se lopta dva puta odbijala od igrača PSŽ, pa je Kejlor Navas imao pune ruke posla. Bila je tu još jedna šansa kada je Navas paradom spasao čist gol.

30′ Vodi Real!

David Alaba nastavlja da blista u dresu Reala, pa je postigao gol i protiv Šerifa za 1:0.

28′ Pokušaj Silve

Svi igrači su nakon pokušaja Portugalca pogledali ka linijskom sudiji, a stadion je prosto eksplodirao. Pogledali su u pravcu sudije kao da traže faul, penal ili već nešto iz šanse.

27′ Pokušaj Mendeša

Nakon nekoliko „praznih“ minuta, bez izgledne prilike na obe strane, usledio je solo prodor Mendeša. Pokazao je igrač PSŽ da je izuzetno raspoložen, ali i da odlično sarađuje sa Nejmarom. Ovog puta je njegov udarac uz nešto problema Ederson.

18′ Kako je ovo promašio Marez?!

Našao se Marez u sjajnoj šansi, ali je njegov udarac izblokiran. Koliko je ovo bila opasna situacija svedoči što su se igrači PSŽ smejali kao da im je laknulo što ovo nije bilo pogodak.

17′ Lajpcig dominira!

Nemački klub je za samo pet minuta postigao dva pogotka protiv Briža i tako značajno sebi povećao šanse da nastavi takmičenje u Ligi Evrope. Prvi pogodak delo je Nkunkua, dok je drugi put bio precizan Forsberg.

17′ Ofsajd PSŽ

Protutnjao je Nejmar po strani šutirao, ali je pogodio Mendeša.  Propala je odlična prilika za Parižane.

15′ Siti napada, PSŽ vreba šansu

Siti napada sa velikim brojem fudbalera, a Pari Sen Žermen pokušava da iskoristi šansu iz kontranapada.

10′ PSŽ se oslobodio

Kilijan Mbape, Nejmar i Lionel Mesi kao po pravilu u svakom napadu predriblaju jednog igrača rivala, ali ne uspevaju da stvore izglednu šansu. Jedan pokušaj Nejmara je bio izblokiran, dok su defanzivci Sitija navodili Francuza i Argentinca ka aut liniji.

7′ Mesi ponizio Sterlinga

Bez ikakve muke je Argentinac prouvkao loptu kroz noge igraču Sitija i onda mirno nastavio napad.

4′ Nejmar oštar

Rijad Marez je dobio niz udaraca od Brazilca, pa je izborio slobodan udarac. Ipak, Kimpembe je sprečio čist pogodak Sitija.

1′ Krenuo je meč u Mančesteru

Krenuo je spektakl koji su navijači sa nestrpljenjem čekali.

I dok je Liverpul obezbedio plasman dalje iz grupe B, Porto i Atletiko Madrid će se žestoko boriti da odbiju nalet Milana koji želi da se na mala vrata ušunja u nokaut fazu.

Milan u ovom trenutku ima samo jedan bod i neophodan mu je trijumf da bi ostao u igri, ali u Madridu će biti sve, samo ne lako.

Šerif će dočekati Real u Tiraspolju, a eventualnim iznenađenjem bi se približio čudesnog plasmanu u nokaut fazu. Pre samog susreta će pratiti meč iz Milana gde Inter dočekuje Šahtjor od 18.45.

U grupi D je Ajaks obezbedio plasman dalje sa četiri pobede u četiri kola, dok će Borusija i Sporting u direktnom okršaju u Portugalu odlučiti sledećeg putnika. Bešiktaš nema nijedan bod u ovoj grupi.