Fudbaleri Mančester sitija su ubedljivo pobedili Arsenal rezultatom 3:0 u 28. kolu Premijer lige.

Ekipa menadžera Pepa Gvardiole nije imala težak posao protiv londonskog rivala, pošto je kao saveznika imala suparničkog defanzivca – Davida Luiza.

Brazilac je sredinom prvog poluvremena ušao na teren umesto povređenog Pabla Marija i u igri je ostao manje od pola sata.

Luiz je u 49. minutu dobio direktan crveni karton pošto je oborio Rijada Mahreza u kaznenom prostoru svog tima, posle čega je dosuđen jedanesterac.

Ipak, njegova predstava je startovala u finišu prvog poluvremena, kada je očajno reagovao i praktično omogućio Rahimu Sterlingu da postigne vodeći gol za Siti.

U 50. minutu je siguran realizator penala bio Kevin de Brujne, a tačku na utakmicu je stavio Fil Foden u prvom minutu nadoknade vremena.

Utakmicu je obeležila i teška povreda Erika Garsije, defanzivca Mančester sitija.

On se u 80. minutu žestoko sudario sa golmanom Edersonom, posle čega je ostao da leži na travi.

Medicinsko osoblje mu je desetak minuta pružalo pomoć, da bi za zatim iznelo sa terena.

Ovom utakmicom je kompetirano 29. kolo Premijer lige, u okviru kog je prethodno, posle stotinu dana pauze, odigran meč između Aston Vile i Šefild junajteda.