Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Vulverhempton u poslednjem meču trećeg kola engleske Premijer lige sa 1:0.

Ovaj meč su kao starteri počeli i Džejdon Sančo i Rafael Varan. Ipak, Vulvsi su ušli bolje u meč, a u prvih 15 minuta imali su čak tri izgledne prilike da povedu.

Nakon toga utakmica je bila u umerenom ritmu, a prilike do kraja poluvremna imali su Bruno Fernandeš i Mejson Grinvud. Ipak, na pauzu se otišlo bez golova.

I u drugom poluvremenu priča je bila slična – „vukovi“ su bili konkretniji, dok je posed bio na strani „crvenih đavola“.

Ipak, gol odluke, pao je u 80. minutu kada je nakon solo prodora precizan bio Grinvud, kome je ovo bio već treći gol u sezoni.

Prvu asistenicju u novom klubu upisao je Varan. Do kraja meča, Vulverhempton je imao još jednu veliku priliku, ali lopta ipak nije završila u golu Davida De Hee.

Junajted se ovom pobedom popeo na treće mesto, sa sedam bodova i gol razlikom 7:2, dok je prvi Totenhem jedini sa sve tri startne pobede.

U Engleskoj ligi sada predstoji pauza zbog mečeva reprezentacija, a nakon pauze bi ekipi Junajteda trebalo da se priključi i Kristijano Ronaldo.

Premijer liga, 3. kolo

Totenhem – Votford 1:0 (1:0)

(Son 42)

Barnli – Lids 1:1 (0:0)

(Vud 61 – Bamford 86)

Vulverhempton – Mančester junajted 0:1 (0:0)

(Grinvud 80)

Mančester siti – Arsenal 5:0 (3:0)

(Gundogan 7, Tores 12, 84, Žesus 43, Rodri 53)

Aston Vila – Brentford 1:1 (1:1)

(Buendija 13 – Toni 7)

Norič – Lester 1:2 (1:1)

(Puki 44. penal – Vardi 8, Olbrajton 76)

Vest Hem – Kristal Palas 2:2 (1:0)

(Fornals 39, Antonio 68 – Galager 58, 70)

Brajton – Everton 0:2 (0:1)

(Grej 41, Kalvert-Luin 57. penal)

Njukasl – Sautempton 2:2 (0:0)

(Vilson 55, Sen Maksiman 90+1 – Eliunusi 74, Vord-Praus 90+6 penal)

Liverpul – Čelsi 1:1 (1:1)

(Salah 45+5 penal – Haverc 22)

(function (el) { window.addEventListener(„message“, (event) => { if (event.origin.startsWith(„https://www.sofascore“)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + „px“; } } }); })(document.getElementById(„sofa-standings-embed-1-37036“));