Veliko iznenađenje na startu Lige Evrope.

Fudbaleri Mančester junajteda doživeli su neprijatan poraz na startu Lige Evrope.

Real Sosijedad je savladao Mančester Junajted u gostima minimalnim rezultatom u utakmici u kojoj je Kristijano Ronaldo konačno bio starter.

Baskijcima je tri boda na ostrvu doneo Brias Mendes pogotkom u 59. minutu iz penala.

U drugom meču ove grupe Šefir je u gostima savladao kiparsku Omoniju 3:0, a meč je u 55. minutu na kratko bio prekinut jer je pomoćni sudija pogođen sa kesom napunjenom vodom.

Dvostruki strelac je bio Ngujen, dok se upisao i Traore za domaće. Za turski tim su pogađali Gomez i Bozok.

Nemanja Miletić je odigrao ceo meč za Omoniju.

Lacio je u Rimu lako izašao na kraj sa Fejenordom 4:2, a Sergej Milinković-Savić je od 70. minuta bio na terenu.

Ekipa Maurisija Sarija je već posle pola časa igre imala tri gola prednosti – strelci su bili Luis Alberto, Felipe Anderson i Vesino, koji je u 63. minutu još jednom matirao Holanđane. Počasni pogodak za goste iz Roterdama postigao je Himenez u 69. minutu iz penala.

Šturm je pred svojim navijačima minimalnim rezultatom bio bolji od Mitjilenda, a meč je rešen već u osmom minutu kada se u strelce upisao Emega. Austrijanci u finišu prvog poluvremena nisu realizovali penal, a od 73. minuta su igrali bez isključeng Hajlandera.

Frajburg je savladao Karabag 2:1, a svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu. Grifo i Doan su pogodili u 7. i 15. minutu za nemaču ekipu, a Marko Vešović je u 39. postavio konačan rezultat.

Nant je identičnim rezultatom pobedio Olimpijakos, a čovek odluke bio je Gesan, koji je u 90+3 svom timu doneo sva tri boda.

U grupi u kojoj je Crvena zvezda doživela poraz od Monaka rezultatom 1:0, Ferencvaroš je bio bolji od Trabzona sa 3:2.