Srpski fudbaler Luka Jović asistirao je, a onda i dao gol u meču Real Madrida i Real Sosijedada u 16. kolu Primere.

Posle februara 2020. Jović je dao prvi gol za Real i to tako što se maestralno snašao u kaznenom prostoru Sosijedada.

Karlo Ančeloti ga je ubacio u igru u 17. minutu umesto Karima Benzeme, koji se povredio, ali je ovog puta Srbin maksimalno iskoristio minute.

Prvo je u 47. minutu fantastično odigrao dupli pas u kaznenom prostoru sa Vinisijus Žuniorom i asistirao mu za 1:0.

Nije se čekalo dugo da i sam postigne pogodak. Trapavo je promašio loptu po isteku 50. minuta, ali je u 57. bio perfektan.

Posle kornera, Kazemiro je udario loptu glavom i spustio je u peterac, Luka je tamo umakao svom čuvaru i „lastom“ sa dva, tri metra savladao golmana Sosijedada.

Real je poveo sa 2:0, a Jović je konačno proradio u veoma važnom trenutku i protiv veoma dobrog protivnika, koji pretenduje na mesto u Ligi šampiona naredne sezone.

BONUS VIDEO: Teška povreda i životna drama Julijana Branta na meču Borusije i Bajerna