Fudbaleri Liverpula savladali su Notingem Forest u gostima rezultatom 1:0 u 27. kolu Premijer lige.

Jedini gol postigao je Darvin Nunjez u 99. minutu na asistenciju Aleksisa Mekalistera.

U prvom poluvremenu gosti su imali terensku inicijativu koja im nije mnogo toga donela. Ekipa trenera Jirgena Klopa teško je dolazila do šansi za gol, o čemu govori i podatak da je Liverpul u ovom periodu bio bez šuta ka golu protivnika.

U nastavku je Liverpul zaigrao mnogo bolje i konkretnije. Endi Robertson je propustio veliku priliku u 50. minutu, a potom i Nunjez, koji je u međuvremenu ušao u igru, u 95. minutu, da bi potom četiri minuta kasnije postigao gol za pobedu.

Liverpul je lider na tabeli sa 63 boda, četiri više od Mančester sitija i utakmicu više.

U isto vreme, Brentford je kod kuće remizirao protiv Čelsija 2:2, Fulam je pobedio Brajton na svom terenu 3:0, istim rezultaton je i Njukasl pred svojim navijačima bio bolji od Vulverhemptona. Još jedan domaćin je odneo pobedu, to je bio Totenhem, i to na utakmici protiv Kristal Palasa rezultatom 3:1