EPA-EFE/PETER POWELL

U toku je 32. kolo Premijer lige.

Liverpul je savladao Notingem Forest na „Enfildu“ rezultatom 3:2.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, ali Liverpul je imao dve ozbiljne prilike, najpre preko Virdžila van Dajka u 27 a potom je i Diogo Žota promašio u 39. minutu. Portugalac se iskupio dva minuta po nastavku utakmice kada je pogodio glavom. Gosti su izjednačili četiri minuta kasnije preko Nika Vilijamsa, ali je u 55. minutu Žota ponovo doveo „crvene“ u prednost. „Šumari“ se nisu predali što se isplatilo u 67. minutu preko Morgana Gibs-Vajta, ali ne zadugo. Mohamed Salah je postavio konačan rezultat 70. minutu.

Liverpul je sedmi na tabeli, i dalje je u trci za Ligu šampiona iako su šanse male. Tim Jirgena Klopa ima 50 bodova, dok je Njukasl koji je četvrti i poslednji u zoni elitnog evropskog takmičenja na 56 bodova uz utakmicu manje. Notingem Forest je u teškoj situaciji jer je na pretposlednjem 19. mestu sa 27 bodova.

Srpski fudbaler Luka Milivojević ušao je u igru u 78. minutu za Kristal Palas, u utakmici bez golova koju je ovaj tim odigrao protiv Evertona u Londonu.

Od ostalih utakmica koje su se igrale u subotu od 16 časova, Lester je u vrlo važnoj utakmici savladao Vulverhempton 2:1 kao domaćin a Brentford i Aston Vila su remizirali 1:1.