Čelsi je savladao Juvntus rezultatom 4:0 u derbiju petog kola Lige šampiona u okviru grupe H.

Strelci za ekipu iz Londona bili su Čaloba u 25. minutu, Džejms u 56. Hadson-Odoi u 58 i  Verner u četvrtom minutu nadoknade.

Ovom pobedom se Čelsi izjednačio sa Juventusom sa po devet bodova, ali uz bolji međusobni skor pa u poslednjem kolu pobedom na gostovanju Zenitu može da overi prvo mesto.

Od starta je krenuo Čelsi da opseda gol Juventusa, rešen da se revanšira za poraz u Torinu. Posle nekoliko kornera, i solidnih pokušaja momaka u plavom, usledila je erupcija oduševljenja sredinom prvog poluvremena.

Posle kornera sa leve strane je usledila gužva u kaznenom prostoru Juventusa. Lopta se posle gužve od Ridigera odbila do Čalobe koji udarcem iz prve zakucava loptu pod prečku.

Usledio je veliki protest igrača Juventusa koji su okružili srpskog sudiju Srđana Jovanovića i tražili igranje rukom Ridigera, ali je posle gledanja VAR-a, gol priznat.

Do kraja prvog poluvremena smo vidlei dobru šansu za Džejmsa,  li je Ščesni uspeo da odbrani.

Čelsi je nastavio da napada i u nastavku meča.

Već na samom staru drugog dela je usledila Šansa za Hadosna-Osdoija, ali je izblokiran u poslednjem trenutku.

Usledio je potpuni slom Juventusa za samo dva minuta. Prvo je Džejms postigao drugi gol za domaćine, da bi ubrzo Hadson-Odoi dotukao Italijane.

Konačan rezultat je postavio Verner golom u četvrtom minutu nadoknade.

U drugom meču grupe je Zenit posle mnogo uzbuđenja odigrao 1:1 na gostovanju protiv Malmea i obezbedio treće mesto i nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

Poveo je švedski tim golom Riksa u prvom poluvremenu na asistenciju Birmančevića, da bi posle promašenog penala Dzjube i isključenja Čistjakova, Zenit do zasluženog boda došao u nadoknadi golom Rakickog sa penala.

U ostalim mečevima, najzanimljivije je bilo u Švajcarskoj.

Jang Bojs i Atalanta su odigrali nerešeno 3:3 posle mnogo preokreta.

Poveli su gosti golom Zapate, a ubrzo je Siebaču doneo izjednačenje. U nastavku meča je ponovo Atalanta povela preko Palomina, a onda je u završnici Jang Bojs golovima Sijera i Heftija došao do preokreta.

Čelsi – Juventus 4:0 (1:0)

(Čaloba 25, Džejms 56, Hadson-Odoi 58, Verner 90+4)

Stadion: Stamford Bridž, Sudija: Srđan Jovanović

Čelsi: Mendi, Mendi, Ridiger, Silva, Čaloba, Čilvel (od 71. Aspilikueta), Žoržinjo (od 76: Nigez), Kante, Džejms, Hadson-Odoi (od 76. Maunt), Pulišić (od 72. Verner), Zijeh

Juventus: Ščesni, Sandro, De Liht, Bonuči, Kvadrado (od 80. De Vinter), Mekeni, Betankur (od 59. Dibala), Lokateli (od 67. Artur), Rabio, Morata (od 67. Kean), Kjeza (od 80. Kuluševski)

Ipak, Mjuriel u 89. minutu donosi bod Italijanima.

U grupi F je prvi Mančester junajted sa 10, ispred Viljareala sa 7 i Atalante sa šest dok je Jang Bojs na začelju sa četiri boda.

Barselona je odigrala samo 0:0 sa Benfikom i zadržala drugo mesto sa dva boda više, ali će u poslednjem kolu prolaz dalje tražiti na gostovanju Bajernu i uz lošiji međusobni skor od portugalske ekipe, mora da osvoji više bodova.

Lil je minimalnom pobedom od 1:0 protiv Salcburga  izbio na prvo mesto grupe G ispred austrijskog tima, dok je Sevilja pobedom od 2:0 protiv Volfsburga izbila na treće mesto. Sva četiri tima razdvaja tri boda i odlučivaće poslednje kolo ko će nastaviti takmičenje.

Liga šampiona, 5. kolo

Jang Bojs – Atalanta 3:3 (1:1)

(Siebaču 43, Sijera 81, Hefti 84 – Zapata 10, Palomino 51. Mjuriel 89)

Barselona – Benfika 0:0 (0:0)

Lil – Salcburg 1:0 (1:0)

(Dejvid 31)

Sevilja – Volfsburg 2:0 (1:0)

(Žordan 13. Mir 90+7)

(Čaloba 25, Džejms 56, Hadson-Odoi 58. Verner 90+4)

Malme – Zenit 1:1 (1:0)

(Riks 28 – Rakitcki 90+2p)

Viljareal – Mančester junajted 0:2 (0:0)

(Ronaldo 78, Sančo 90)

Dinamo Kijev – Bajern 1:2 (0:2)

(Garmaš 70 – Levandovski 14, Koman 42)

Sve detalje ste mogli da pratite uživo na blogu Nova.rs.

KRAAAJ! Gotovo je na svim terenima

Čelsi je razbio Juventus, Barselona samo odigrala nerešeno protiv Benfike, dok smo videli veliku dramu u Švajcarskoj na meču Jang Bojsai Atalante koji je završen remijem. Zenit je izvukao bod u nadoknadi protiv Malme, dok su pobedili Sevilja i Lil.

GOOOOL! Rafa Mir potvrdio pobedu! Sevilja – Volfsburg 2:0

Mir je u sedmom minutu nadoknade potvrdio veliku pobedu Sevilje.

GOOOL! Debakl crno-belih! Čelsi – Jventus 4:0

Verner je stavio tačku na sjajnu partiju Čelsija, uz očajnu reakciju odbrane.

GOOOL! Zenit šokirao Šveđane! Malme – Zenit 1:1

Posle jednog promašenog penala i igrača manje, Zenit je ipak sa bele tačke preko Rakickog došao do izjednačenja.

GOOOOL! Ludnica u Švajcarskoj! Jang Bojs – Atalanta 3:3

Mjuriel je vratio Atalntu u život.

GOOOL! Kakav preokret! Jang Bojs – Atalanta 3:2

Hefti je postigao fenomenalan gol. Pogodio je levi gornji ugao. čista magija!

Džejms u društvu Salaha

GOOOL! Ludilo u Švajcarskoj! Jang Bojs – Atalanta 2:2

Siero je provukao loptu pored golmana za erupciju oduševljenja u 81. minutu meča.

Pogodak Hadsona-Odoija za velikih 3:0 protiv Juventusa

Majstorija Risa Džejmsa

GOOOOL! Debakl Italijana! Čelsi – Juventus 3:0

Odlična akcija Čelsija! Nakon što je primo dobar pas, Hadson-Odoi je poslao loptu uz desnu stativu.

GOOOL! Bomba Džejmsa! Čelsi – Juventus 2:0

Dobio je loptu Džejms po desnoj strani isjajnim udarcem savladao golmana Juventusa.

Zenit promašio penal!

Posle užasnog starta domaćeg ifrača, Dzjuba je mogao da donese izjednačenje Zenitu na gostovanju Malmeu, ali je promašio sa bele tačke.

GOOOOL! Palomino donosi novu prednost! Jang Bojs -Atalanta 1:2

Palomino je završio lepu akciju i efektnim golom ponovo doveo Atalantu u prednost.

46′ Nastavljeni su mečevi, očekuje se još golova

Još 45 minuta uzbudljivog fudbala posle kojeg mogu da budu rešene mnoge dileme.

Završena su prva poluvremena

Videli smo šest golova na pet utakmice. Miruju mreže samo u Barseloni. vode Čelsi, Malme i Sevilja, dok je najefikasniji meč Jang Bojsa i Atalante gde je 1:1.

GOOOOL! Siebaču doneo izjednačenje! Jang Bojs – Atalanta 1:1

Ebišer je izveo korner, a loptu je dočekao Siebaču i zakucao glavom pod prečku.

Kante morao da napusti meč

Odlučio je Tuhel da ništa ne rizikuje i da izvede Kantea iz igre koji se žalio na povrredu. Na terenu je Ruben Loftus Čik.

Gol Čalobe za prednost Čelsija

GOOOOl! Riks doneo prednost Šveđanima! Malme – Zenit 1:0

Soren Riks je lepo primio sjajan pas na ivici šesnaesterca i  zavrnuo loptu u donji desni ugao. Asistirao je Veljko Birmančević.

GOOOOL! Bomba Čalobe! Čelsi – Juventus 1:0

Posle kornera za Čelsi se stvorila velika gužva. Ridiger je posle skoka nekako spustio loptu za Čalobu koji je zakucao loptu u mrežu u 25. minutu. Igrači Juventusa su tražili igranje rukom Ridigera i okružili srpskog sudiju, koji je posle konsultacije sa VAR sobom priznao gol.

Pogodak Sevilje za prednost protiv Volfsburga

GOOOOL! Erupcija na Sačez Pishuanu! Sevilja – Volfsburg 1:0

Žoan Žordan je  iz teške pozicije glavom posle centaršuat poslao loptu tamo gde je golman nije mogao dohvatiti.

Ovako je Zapata doveo Atalantu u prednost od 1:0 protiv Jang Bojsa

GOOOOOL! Sjajan udarac Zapate! Jang Bojs – Atalanta 0:1

Duvan Zapata je nakon lepe asistencije preciznim udarcem uz desnu stativu savladao golmana domaćih.

Miruju mreže na samom startu, Čelsi u ofanzivi

Nema golova još uvek u večernjem terminu. U derbiju večeri Čelsi je krenuo u ofanivu od starta, želi da se revanšira Juventusu.

Počelo je

Krenulo je na svih šest mečeva koji se igraju u ovom terminu,

Pobede Junajteda i Bajerna u prvim mečevima večeri

Junajted je golovima Ronalda i Sanča slomio Viljareal sa 2:0, dok je Bajern nastavio maksimalan niz pobedom od 2:1 na gostovanju u Kijevu.