Mančester junajted je rezultatom 2:0 savladao Viljareal na gotovanju u okviru petog kola Lige šampiona i obezbedio plasman u osminu finala.

Junajted je do pobede došao golovima Ronalda u 78. i Sanča u 90. minutu na debiju Kerika na klupi nakon što je otpušten Solskjer.

Početak meča je obećavao uzbudljiv susret, jer smo na startu videli dobre napade. Prvo je Mančester preko Mektominija mogao do gola u trećem minutu, da bi već u sledećem napadu uzvratio domaći tim preko Gomeza, ali se istakao De Hea.

Kao da su rane prilike u meču isprepadale obe ekipe, pa su se i jedni i drugi povukli i vodili računa o svom golu. Zato uzbuđenja nije bilo sve do same završnice prvog poluvremena. Prvo je Trigeros odličnim udarcem naterao De Heu na novu intervenciju, da bi usledili pokušaji Pareha iz slobodnog udarca i Gomeza, ali nije bilo velike opasnosti pa se na pauzu otišlo bez postignutog gola.

U nastavku smo gledali sličan fudbal, a domaći su imali inicijativu.

Ipak, posle jedne greške u 78. minutu se sjajno snašao Ronaldo koji je lobom doveo svoj tim u prednost.

To kao da je mentalno slomilo ekipu Viljareala, koja nije uspela do kraja da se oporavi pa je posle jedne kontre, Sančo bombom postavio konačan rezultat u 90. minutu.

Ovom pobedom je Mančester izbio na prvo mesto sa 10 bodova dok je Viljaral ostao drugi sa sedam.

U istom terminu je Bajern slavio u Kijevu na gostovanju Dinamo.

Strelci za Nemce su bili Levandovski i Koman, dok je jedini gol za domaći tim bio delo Garmaša u drugom poluvrenu.

Bajern ima maksimalni učinak od 15 bodova na čelu grupe, dok je Dinamo zakucan za dno sa samo jednim bodom.

Viljareal – Mančester junajted 0:2 (0:0)

(Ronaldo 78, Sančo 90)

Stadion: Keramika, Sudija: Feliks Brih

Viljareal: Rulji, Estupinjan (od 79 Raba), Tores, Albiol, Fojt, Gomez (od 84. Dia), Pareho, Kapue, Trigeros (od 73. Moreno) , Dandžuma, Pino (od 73. Čukuveze)

Mančester junajted: De Hea, Telješ, Lindelof, Megvajer, Van-Bisaka, Fred, MekTomini, Marsijal (od 66. Marsijal), Van de Bek (od 66. Fernandes), Sančo ( od 90+3. Mata), Ronaldo (od 90+2. Matić)

Liga šampiona, 5. kolo

Jang Bojs – Atalanta 3:3 (1:1)

(Siebaču 43, Sijera 81, Hefti 84 – Zapata 10, Palomino 51. Mjuriel 89)

Barselona – Benfika 0:0 (0:0)

Lil – Salcburg 1:0 (1:0)

(Dejvid 31)

Sevilja – Volfsburg 2:0 (1:0)

(Žordan 13. Mir 90+7)

Čelsi – Juventus 4:0 (1:0)

(Čaloba 25, Džejms 56, Hadson-Odoi 58. Verner 90+4)

Malme – Zenit 1:1 (1:0)

(Riks 28 – Rakitcki 90+2p)

Dinamo Kijev – Bajern 1:2 (0:2)

(Garmaš 70 – Levandovski 14, Koman 42)

Sve detalje možete pratiti uživo na blogu Nova.rs.

KRAJ u Kijevu! Bajern posle velike borbe srušio Dinamo

Bajer je pobedio golovima Levandovskog i Komana, a dmaćinu nije pomogao ni gol Garmaša u nastavku.

90′ GOOOL! Bomba Sanča! Viljareal – Mančester junajted 0:2

Odlična kontra gostiju posle koje je lopta došla ddo Sanča. Englez sa oko 15 metara iskosa sa desne strane šutira snažno i njegov projektil od preče ulazi u bliži ugao za veliku pobedu.

Ovo je gol Ronalda za prednost Mančestera

GOOOOL! Ronaldo, majstore! Viljareal – Mančester junajted 0:1

Velika greška odbrane Viljareala koju je iskoristio Ronaldo i sjajnim lobom svladao Ruija za veliku prednost Mančestera.

Pogledajte gol kojim je Dinamo smanjio rezultat protiv Bajerna

GOOOOL! Drama u Kijevu! Dinamo – Bajern 1:2

Cigankov je lepo poslao pas koji je u šesnaestercu primio Garmaš koji je odmah šutirao po sredini gola i savladao nemočnog Nojera.

58′ Šta sve brani De Hea, ovo je neverovatno

Ponovo je Trigeros bio u velikoj prilici i sjajno šutirao,a li je De Hea začaro mrežu. Sjajno je još jednom paradom sačuvao svoj tim. Svaka čast.

53′ Mrtvilo u nastavku, Viljareal pokušava da napada

Krenuli su u ofanzivu igrači Viljareala sa željom da dođiu do pobede, ali nisu uspeli da stvore veliku šansu. U meču u Kkijevu je Dinamo imao priliku da smanji, ali je Nojer sprečio Šaparenka.

Nastavljena bitka u Španiji

Da li ćemo gledati bolji meč u nastavku i neki gol na meču?

Krenulo je u Kijevu

Nastavljen je snežni okrđaj Dinama i Bajerna.

Poluvreme i u Španiji, nema golova

Odigrali su bez golova prvi deo Viljareal i Mančester u ne baš sjajnom mčeu. Španci su više napadali i bili bliže golu, ali će morati mnogo bolje i jedni i drugi ako žele pobedu.

43′ Velika ofanziva Viljareala

Prvo je pokušao Pareho iz slobodnog udarca iz dobre pozicije, a nakon toga je lepo šutirao i Moi Gomez, ali je izblokiran.

Poluvreme u Kijevu Bajern, ubedljivo vodi

Bajern posle prvog dela vodi sa velikih 2:0 protiv Dinama iz Kijeva u gostima. Strelci dva prelepa gola su bili Levandovski i Koman.

Ovako je Bajern poveo sa 2:0 golom Komana protiv Dinama u Kijevu

GOOOOL! Koman povećava prednost! Dimano – Bajern 0:2

Koman je u završnici prvog dela povećao prednost Bajerna.  Koman je smirio odličnu nisku loptu koju je poslao Toliso i posle jednog koraka lansirao projektil u gornji desni ugao golmana Dinama. Još jedan evrogol u Kijevu.

31′ Opasan udarac Ronalda

Ronaldo je pokušao centaršut pretvoriti u gol, ali njegov obećavajući udarac glavom, sa desetak metara po sredini gola je zaustavio golman Viljareala.

28′ Kakva šansa za Viljareal, sjajni De Hea sprečio gol

Nije se ništa dešavalo, a onda je iznenada iskosa sa desne strane iz kaznenog prostora raspalio Trigeros, a De Hea sjajnim refleksom sprečio gol.

25′ Nema uzbuđenja posle evrogola

Ni u Španiji ni u Kijevu nema mnogo prilika niti uzbuđenja. Deluje da i Viljareal i Mančester ne žele da srljaju posle početnih šansi.

Ovako je Levandovski doveo Bajern u vođstvo. Svaka čast, majstore!

Goooool! Neumoljivi Levandovski! Dinamo – Bajern 0:1

Imao je Dinamo inicijativu,ali je Levandovski iskoristio prvu šansu i doveo Bajern u prednost od 1:0 u 14. minutu. Prvi je Poljak stigao na odbijenu loptu i makazicama spektakularno doneo prednost svom timu.

5′ Odmah uzvraća Viljareal

Gomez  je skoro promenio rezultat nakon solo prodora i dobrog šuta sa ivice šesnaesterca. Lopta je išla u donji desni ugao, ali je David de Hea to odbranio.

3′ Odmah šansa za Mančester

Posle slobodnog udarca je lopta otišla na drugu stativu gde je glavom šutirao Mektomini, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Konačno fudbal i u Španiji

Sa osam minuta zakašnjenja je krenuo i meč Vilajareala i Mančestera.

1′ Počelo je u Kijevu, u Španiji meč kasni

Krenulo je u Kijevu dok u Viljarealu meč kasni zbog problema glavnog sudije Briha sa opremom.