Kristijano Ronaldo, FK Mančester junajted
Kristijano Ronaldo, FK Mančester junajted; Foto: Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Liga šampiona nam je priredila pravi niz spektakularnih susreta, a sva dešavanja sa ovih mečeva mogli ste da pratite uživo uz Nova.rs.

Kristijano Ronaldo je još jednom heroj Junajteda. U trenutku kada je su navijači Atalante odbrojavali sekunde do kraja Ronaldo postiže pogodak iz voleja za 2:2 u Bergamu.

Pogodak Duvana Zapate za 2:1 priznat je tek nakon VAR provere i dugog čekanja. Nemanja Matić  je u 69. minutu ušao u igru umesto Pola Pogbe.

Pravi festival golova viđen je na meču Bajerna i Benfike (5:2), a Robert Levandovski je postigao het-trik. Stigao je do 81 gola u 100 mečeva Lige šampiona.

Barselona je upisala izuzetno važnu pobedu protiv Dinama iz Kijeva golom Ansua Fatija u 70. minutu. Katalonci su tako stigli do drugog mesta grupe E iza Bajerna koji ima svih 12 bodova iz četiri kola.

Juventus je konačno rešio problem sa realizacijom, te protiv Zenita uspeo da postigne četiri pogotka (4:2). Zlobnici bi rekli da je postigao i pet računajući i autogol Bonučija.

Paulo Dibala je preuzeo odgovornost i sa dva pogotka pogurao Juventus, koji ima savršen učinak u Ligi šampiona dok se muči u Seriji A.

Atalanta – Mančester junajted 2:2 (1:1)

(Iličić 12, Zapata 56 – Ronaldo 45+1, 90+2)

Stadion: Stadio di Bergamo. Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija).

Atalanta: Muso, de Run, Demiral, Palomino, Zapakosta, Frojler, Kupejners, Mele, Pašalić, Iličić, Zapata.

M. junajted: De Hea, Van-Bisaka, Bejli, Varan, Megvajer, Šo, Fernandeš, Mektomini, Pogba, Rašford, Ronaldo.

Drugo poluvreme mečeva Lige šampiona

Liga šampiona, 4. kolo

Grupa E:

Bajern Minhen – Benfika 5:2 (2:1)

(Levandovski 26, 61, 84, Gnabri 32, Sane 49 – Morato 38, Nunjez 74)

Dinamo Kijev – Barselona 0:1 (0:0)

(Fati 70)

Grupa F:

(Iličić 11, Zapata 56 – Ronaldo 45+1, 90+1)

(Zijeh 56)

Juventus – Zenit Sankt Peterburg 4:2 (1:1)

(Dibala 11, 58p, Kjeza 74, Morata 82 – Bonuči ag 26, Azmun 90+2)

90+1′ Heroj!

Kako drugačiji nazvati Kristijana Ronalda koji čistom genijalnošću uspeva da sačuva posao menadžeru Oleu Gunaru Solskjeru. Ronaldo je postigao sjajan pogodak za 2:2.

84′ Het-trik Levangolskog

Poljski napadač je još jednom opravdao nadimak koji su mu dali navijači. Postigao je pogodak kakav se retko viđa jer je asistent bio, verovali ili ne, Manuel Nojer za 5:2.

74′ Drugi pogodak Benfike

Nunjez je nakon gola Barseloni uspeo da postigne gol i protiv Bajerna. Primio je dobro dodavanje i lagano ga sproveo iza leđa rivala za 4:2.

74′ Novi gol Juventusa

Federiko Kjeza je postigao gol za 3:1 nakon fantastičnog solo prodora.

70′ Gol za goli život Barselone

Ansu Fati je konačno uspeo da postigne pogodak za Barselonu. Mučila se Barselona da pronađe rupu u odbrani Dinama,  a onda je mladi fudbaler sjajno šutirao izvan kaznenog prostora za 1:0

61′ A ko bi drugi?

Levandovski postiže novi pogodak, a ovog puta mu se Sane revanširao asistencijom za 4:1. Primio je loptu u srcu kaznenog prostora, a onda lako realizovao gol.

58′ Priznat gol nakon VAR provere

Postigao je Duvan Zapata gol, a najpre je dosuđen ofsajd. Ipak, usledila je duga pauza i VAR provera, a onda je sudija Vinčić dobio potvrdu iz VAR sobe da je sve bilo regularno. Atalanta vodi sa 2:1.

58′ Dibala, opet!

Mučila se „stara dama“ sa realizacijom od početka sezone, ali je Dibala sada preuzeo sve na sebe. Protiv Zenita je postigao i drugi pogodak, ovog puta nakon penala za 2:1.

51′ Preokret Lila

Prvak Francuske želi da pokaže Evropi da se ne nalazi slučajno u eliti. Ikone je uspeo da postigne pogodak u 51. minutu i kompletira preokret.

49′ Bajern se ne zaustavlja

Leroj Sane je sjajno reagovao nakon dodavanja Dejvisa i postigao pogodak za 3:1. Krajem prvog poluvremena je Levandovski promašio penal i propustio priliku da uveća prednost Bajerna, ali je Sane to ubrzo ispravio.

Prvo poluvreme mečeva Lige šampiona

45+1′ Ronaldo, Ronaldo!

Kristijano nastavlja da rešeta u dresu Junajteda, ovog puta na asistenciju kolege iz reprezentacije Bruna Fernandeša. Bila je to akcija kao sa video igrice, nakon koje je i Kavani ustao sa klupe (1:1).

38′ Benfika smanjuje prednost

Portugalci se ne predaju. Morato je u 38. minutu sjajno iskoristio centaršut i glavom smanjio prednost Bajerna na 2:1.

37′ Poništen gol Juventusa

Alvaro Morata je zatresao mrežu Rusa, a onda je on odmah poništen. Pomoćni sudija je podigao zastavicu i pokazao da je u pitanju ofsajd.

36′ Gol Viljareala

Nakon što je Kapue doveo Viljareal u prednost protiv Jang bojsa (1:0), jedino još na meču Dinama iz Kijeva i Barselone nije viđen pogodak. On je nastavio niz golova posle odbitka ovog utorka.

32′ Teror Levandovskog

Napadač Bajerna je sada sjajno prošao i uspeo da pronađe Serža Gnabrija kome nije bilo teško da dovede Bajern do prednosti od 2:0.

26′ Au, kakav šok za Juventus

Ne samo da je Zenit uspeo da izjednači usred Torina, već je to uradio nakon što je Leonardo Bonuči savladao Ščesnog. Pokušao je da preseče dodavanje rivala, a onda napravio kobnu grešku.

26′ Ko bi drugi do „Zlatna kopačka“

Robert Levandovski nastavlja da nemilice trese mreže, sjajno je zahvatio loptu glavom i postigao gol za 1:0.

23′ Manje zatišje

Iako sve pršti od šansi širom Evrope nijedna ekipa nije uspela da postigne pogodak. U Bergamu navijači Atalante daju gromoglasnu podršku igračima protiv Junajteda.

16′ Poništen gol Benfike

Umalo veliki šok nasred Alijanc arene. Lukas Verisimo je postigao pogodak, ali je nakon VAR provere on poništen.

15′ Krenula je revija golova

Nakon uvodnih 10 minuta u kojima nije bilo pogodaka sada se niže gol za golom. Okampos je pokupio jednu odbijenu loptu i uspeo da je spakuje u gol za 1:0.

12′ Gol Atalante i kiks De Hee

Josip Iličić ima poseban recept kada igra protiv engleskih klubova, pa je još jednom upisao pogodak. Ovog puta je to uradio na asistenciju Duvana Zapate. Ipak, ništa od ovog se ne bi desilo da De Hea nije napravio veliki kiks. Lopta mu je prošla kroz ruke i ispod tela, iako je Iličić šutirao po sredini gola.

11′ Vodi Juventus

Iako Juventus ima mnogo problema u Seriji A, u Ligi šampiona je to potpuno drugačija ekipa. Dibala je postigao pogodak u 11. minutu nakon što je precizno u mrežu proveo jednu odbijenu loptu iza leđa golmana Zenita za 1:0.

8′ Kakva sreća za Atalantu

Šutirao je Mektomini malo izvan kaznenog prostora, a stativa ga je zaustavila da ne upiše prvi pogodak u novoj sezoni. Hvatao se za glavu dok nije mogao da veruje šta se dešava.

4′ Prva šansa za Barselonu

Katalonci su umalo poveli preko Memfisa Depaja. Našao se u odličnoj šansi, ali je njegov udarac u poslednjem trenutku izblokiran.

1′ Krenuli su mečevi!

Nakon dve nedelje pauze vreme je za najbolje evropske mečeve.