Fudbaleri Čelsija pobedili su Malme u meču četvrtog kola grupe H u Ligi šampiona sa 1:0 na gostovanju u Švedskoj.

Malme je tokom čitavog meča bio potčinjen i svega u nekoliko navrata je uspevao da pokuša da ugrozi rivala.

Da Kai Haverc nije promašio dva zicera, a Kristijan Pulišić da je u finišu izbegao ofsajd zamku i pogodio praznu mrežu, trijumf Čelsija bi bio i ubedljiviji.

Prvo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji Čelsija. Ako se izuzme prvih pet, šest minuta i poslednjih pet minuta, sve ostalo pripalo je londonskom klubu.

Čelsiju se nije dalo da probije „bunker“ Malmea, koji je u pojedinim momentima zaista igrao hrabro.

Čelsi je već u četvrtom minutu tražio penal posle pada Kaija Haverca u šesnaestercu Malmea, posle duela sa Ahmedhodžićem.

Haverc je probao da šutne, isprečio se defanzivac švedskog kluba i Feliks Brih, glavni sudija, pokazao je da se igra nastavi.

Hakim Zijeh je pokazao koliko je raspoložen za igru, pa je u prvom delu on bio najopasniji po gol domaćina.

Njegovi pokušaj da uposli Loftus-Čika u 17. minutu završio je pored gola, četiri minuta kasnije mu je posle driblinga odbranio golman Dalin, a u 28. minutu je Haverc mogao do pogotka.

Dobio je pas u prostor, izašao je ispred golmana, pored njega je bio Ahmedhodžić i omeo ga dok je Dalin istrčavao i kratio ugao za šut.

Pokušavali su da prete i Kristensen i Hadson-Odoi u timu Čelsija, dok je na drugoj strani opasno pokušao Antonio Čolak.

Prihvatio je centaršut iz pozadine, uhvatio volej i šutirao pored gola u nadoknadi prvog poluvremena u kom je ostalo 0:0.

Taj rezultat se ubrzo po početku drugog poluvremena promenio. Čelsi je nastavio da napada, Hadson-Odoi i Haverc su odigrali dupli pas, posle kog je Hadson-Odoi istrčao desnom stranom i na suprotnu stativu poslao centaršut po zemlji za Hakima Zijeha.

Marokanac je imao lak zadatak, jer više ispred sebe nije imao ni golmana Johana Dalina i lagano je završio akciju u 56. minutu za 1:0.

Od tog trenutka ritam i tempo je malo opao, Malme je uspeo da „dođe do lopte“, pa je Rakip u 64. minutu probao da šutira sa 25 metara.

Otišla je ta lopta iznad prečke. Čelsi je nakon toga vratio sve u staro stanje i do kraja je nastavio da napada.

21.00 Juventus – Zenit Sankt Peterburg

Haverc je upropastio asistenciju Loftus-Čika u 78. minutu jer mu je Dalin opet odbranio. Veljko Birmančević je dobio šansu u finišu, ali nije promenio ishod.

Čelsi sada ima devet bodova i deli prvo mesto grupe sa Juventusom, dok Malme ostaje bez bodova.

(Zijeh 56)

Stadion: Novi stadion Malmea; Gledalaca: do 21.000; Glavni sudija: Feliks Brih; Pomoćnici: Mark Borš, Štefan Lup, Danijel Šlager

Malme: Dalin – Ahmedhodžić, Nilsen, Brorson, Riks, Berget, Inosent, Rakip, Penja, Nanasi, Čolak. Trener Jon Dal Tomason

Čelsi: Mendi – Ridiger, Silva, Kristensen, Alonso, Žoržinjo, Loftus-Čik, Aspilikueta, Hadson-Odoi, Haverc, Zijeh. Menadžer: Tomas Tuhel

Drugo poluvreme:

90+3′ KRAJ! Pobeda Čelsija

Lagano su sačuvali prednost „plavci“ do kraja, Pulišić je imao šansu za pogodak i promašio je zicer, mada je bio u ofsajdu.

85′ Opseda se gol Malmea, ulazi Birmančević

Konačno promena u švedskom timu, ulazi Veljko Birmančević umesto Rakipa, a Larson menja Bergeta.

78′ Strašan promašaj Čelsija!

Ponovo je Haverc bio „tragičar“ i pokvario je asistenciju Loftus-Čika koji ga je dobro uposlio i ovaj to nije iskoristio jer je Dalin zaustavio udarac.

74′ Menja Tuhel svoja krila…

Zijeh izlazi iz igre, uz njega je napušta i Hadson-Odoi, a ulaze umesto njih Ros Barkli i Kristijan Pulišić.

65′ Pokušaj Malmea, pa povreda Rakipa

Oduzeo je loptu igraču Čelsija, povukao je i šutirao sa 25 metara i naciljao loše, jer je otišla iznad prečke.

63′ Volfsburg – Salcburg 2:1, Nemci opet vode

Trenutno je 2:1, gol za nemački tim je postigao Lukas Nmeča.

56′ GOOOL! Čelsi vodi 1:0

Dupli pas Haverca i Hadson-Odoija, Kalum je sjajno istrčao na desnom krilu, odatle je pustio centaršut oštro po zemlji za Zijeha, a ovaj je pred sobom imao praznu mrežu.

54′ Brani Dalin!

Loftus-Čik je probao i šutirao, na visini zadatka golman Malmea. Grudima je reagovao čuvar mreže švedskog tima, lopta je završila u korneru.

46′ Sada pada odluka o pobedniku…

Čelsi je nastavio po starom iz prvog dela igre, odmah kreću napred igrači Tomasa Tuhela.

Prvo poluvreme:

45+1 Kakva šansa za Malme!

Čolak je hrabro probao da uhvati volej na centaršut saigrača iz pozadine. Malo je falilo da ta lopta završi u mreži Čelsija i potpuno šokira „plavce“ u završnici.

40′ Simulira Zijeh, „sevaju“ centaršutevi Čelsija

Marokanski igrač je pao u kontri traživši kontakt tamo gde ga nije bilo, ili bar ne u meri da igrač Malmea dobije javnu opomenu. U međuvremenu je poletelo još nekoliko centaršuteva od kojih nijedan nije završio u mreži.

32′ Probao je i Kristensen

Mnogo muka za golmana Malmea, koji je odbio loptu i jedva je na kraju iskontrolisao.

30′ Volfsburg – Salcburg 1:1, izjednačili Austrijanci!

Maksimilijan Vobe je poravnao rezultat u 30. minutu.

28′ Haverc propustio veliku šansu

Istrčao je igrač Čelsija po levoj strani, pratio ga je Ahmedhodžić i malo omeo, naterao da izgubi snagu, ali je svakako Kai imao samo golmana ispred sebe na putu ka mreži. Ispostavilo se da je pomoć beka Malmea bila ključna da Dalin odbrani udarac.

21′ Zijeh se igra fudbala, Marokanac prodaje „žoga bonito“ poteze

Podigao je loptu, pa onda šutirao dok je bila u vazduhu, stavio je na muke Dalina.

17′ Opasno je pred golom Šveđana

Zijeh je dobio pas u prostor, golman švedskog tima ga je ispratio i skratio mu ugao maksimalno. Odbranio je igraču Čelsija, a već u sledećem napadu je Loftus-Čik probao glavom i pucao pored gola.

11′ Šut Alonsa, Čelsi bolji

Imao je Malme jednu kontru, ali za sada Čelsi ima kontrolu dešavanja na terenu. Alonso je driblao na levoj strani sa 16 metara, pa je šutirao – lopta je ipak otišla preko gola.

5′ Volfsburg – Salcburg 1:0, vode Nemci!

Ridi Baku je postigao prvi gol na meču, pa ovaj rezultat sada umnogome odgovara nemačkom timu.

4′ U Čelsiju će biti nezadovoljni, tražili su penal

Pala su dvojica igrača, Haverc i Ahmedhodžić, kada je igrač Malmea ušao u duel sa fudbalerom Čelsija, dok je Alonso pokušavao da šutira. Brih nije reagovao, pa nije bilo penala.

1′ Počela je utakmica u Malmeu!