Vinisijus slavi gol protiv Liverpula

Real Madrid je savladao Liverpul u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona rezultatom 3:1.

Briljirao je Vinisijus koji sa dva gola i sjajnom igrom doneo veliku prednost Realu.  Prvo je u 27. minutu doneo vođstvo od 1:0, da bi već u 36.minutu Real preko Asensija udvostručio prednost.

Vratio je nadu Salah u preokret u 51. minutu, ali Vinisijus u 65. minutu drugim golom donosi veliku prednost Realu  pred revanš.

Pored sjajnog Vinisijusa meč je obeležila i očajna odbrana Liverpula.

Fantastično je Real ušao u meč rešen da već na startu stekne veliku prednost. Mučili su presingom vezni red Liverpula koji nije mogao da se sastavi i konstantno gubio loptu posle jednog ili dva pasa. To je dodatan pritisak stavilo na odbranu gostiju, koja je ubrzo počela da pravi greške. Več u 11. minutu je Arnold ispao na boku, Vinisijus odlično prošao, odigrao povratnu loptu na ivicu šesnaesterca gde Modrić pada posle duela sa Vajnaldumom, ali Brih odmahuje rukom.

Odmah potom raspoloženi Vinisijus ulazi u dobru priliku, ali ga odbrana Liverpula blokira. Nova greška Arnolda je donela šansu za Benzemu u 24. minutu, ali je odbrana gostiju uspela nekako da se odbrani.

Ipak, odbrane nije bilo u 27. minutu kada je Kros sa svoje polovine poslao maestralnu loptu koju Vinisijus prima pored zbunjenog Filipsa i ulazi u šansu koju ovog puta ne promašuje i Real dolazi do prednosti.

Mohamed Salah češka bradu

Nastavili su domaći da vrše pritisak, a samo šest minuta kasnije je Vinisijus mogao i do drugog gola, ali je ovoga puta izblokiran.

Real ponovo traži penal nakon sumnjivog starta Kabaka nad Benzemom koji Brih ponovo ignoriše da bi u 36. minutu Real ipak uspeo da udvostruči prednost.

Arnold koji je odigrao najgore poluvreme u karijeri vraća loptu glavom pravo u noge Asensiju koji sam ispred gola uspeva da ubaci loptu u mrežu za velikih 2:0.

#related-news_0

Do kraja poluvremena prvo je Klop napravio izmenu kada je umesto nevidljivog Keite uveo Alkantaru, da bi u samoj završnici Real imao veliku šansu kada posle nove greške odbrane Asensio ne uspeva da savlada Alisona koji maestralno interveniše.

Sve se promenilo početkom drugog poluvremena.

Liverpul je izašao agresivno i krenuo da pritiska Real što je ubrzo rezultiralo golom. Žota je odlično prošao i šutirao, lopta se od igrača Reala odbila do Salaha, a ovaj uspeva da uz pomoć golmana i prečke smanji rezultat.

Gledao se VAR zbog mogućeg ofsajda, ali je gol priznat i Liverpul se vratio u meč.

Nastavio je Liverpul sa napadima, ponovo je Žota odlično prošao, ali Mane nije uspeo da postigne gol za izjednačenje.

I onda je usledila kazna. Imali su Madriđani fenomenalnu kontru koju je Asensio upropastio, ali su odmah posle kornera uspeli da dođu do trećeg gola. Sjajno je Benzema sačuvao loptu na gol-aut liniji, odigrao do Modrića koji pronalazi Vinisijusa na desetak metara od gola. Brazilac iz prve šutira kroz noge Filipsa i Real ponovo dolazi do dva gola prednosti.

Posle toga je usledio pad tempa. Liverpul je krenuo u napad u pokušaju da smanji prednost Madriđana, dok su se domaći malo povukli i čekali kontranapade.

Pokušao je Klop sa ofanzivnom kada je umesto Žote i Kabaka, uveo Firmina i Šaćirija, ali se Real dobro branio.

Do kraja utakmice nije bilo velikih prilika i Real je stekao veliku prednost pred revanš.

Real Madrid – Liverpul 3:1, sudija Feliks Brih

(Vinisijus 27,65, Asensio 36′ – Salah 51)

Real Madrid: Kurtoa, Mendi, Fernando, Militao, Vaskez, Modrić, Kazemiro, Kros, Vinisius, Benzema, Asensio (Valverde)

Liverpul: Alison, Aleksader-Arnold, Filips, Kabak (Firmino), Robertson, Vajnaldum, Keita (Alkantara), Fabinjo, Salah, Žota (Šaćiri), Mane

Parovi i rezultati utakmica četvrtfinala Lige šampiona

Real Madrid- Liverpul 3:1 (2:0)

(Vinisiju, 27, 65, Asensio 36)

Mančester Siti – Borusija Dortmund 2:1 (1:0)

(De Brujne 19, Foden 84 – Rojs 90)

Sreda

21.00 Bajern Minhen – PSŽ

21.00 Porto-Čelsi

90′ Siti dolazi do prednosti

Foden ipask donosi prednost ekipi iz Mančestera i sprečava iznenađenje

89′ Totalna ofanziva Liverpula

Arnold je dobro izveo korner, ali je Valverde uspeo da izbaci loptu

85′ Borusija izjednačila u Engleskoj

Veliki šok na stadionu Mančester sitija. Borusija Dortmund je preko Rojsa došla do velikog izjdnačenja

81′ Ofanziva Klopa

Izveo je štopera Kabaka i Žotu, a uveo Firmina i Šaćirija. Liverpul želi makar jedan gol do kraja.

76′ Pokušaj Alkantare

Solidan pokušaj Liverpula. Uspeo je Salah da jednu loptu iz kaznenog prostora vrati na oko 20 metara na koju je natrčao Alkantara, ali nije bilo opasnosti po gol Kurtoe.

70′ Vinisijus nastavlja da briljira

Sjajno je Vinisijus probio vezni red i dodao loptu Benzemi koji iz solidne pozicije šutira, ali Alison uspeva da odbrani udarac

65′ Gooool! Ponovo Vinisijus

Real je posle bvelike šanse izveo korner. Benzema je odlično sačuvao loptu, odigrao do Modrića, aovaj šromašao Vinisijusa koji kroz noge Filipsu sa desetak metara postiže drugi gol.

64′ Kakva šansa i greška Asensija

Imao je Real kontru dva na jedan koju je Asensio upropastio katastrofalnim dodavanjem

63′ Šansa za Manea

Ponovo je Žota napravio rusvaj u odbrani Reala i pokušao da uposli Manea, ali je u poslednjem trenutku Real uspeo da izbaci loptu u korner

61′ Šansa za Krosa

Trajao je napad Reala kada je Mendi ubacio loptu sa leve strane koja stiže do Asensija koji je pored nonšalantnog Alkantare vraća do Krosa. Nemac sa oko 15 metara iz trka šutira za malo preko prečke.

57′ Prodor Benzeme, Real je živnuo

Benzema je krenuo u prodor i posle nekoliko poteza šutirao, ali je odbrana uspela da izblokira udarac. Deluje da se Real malo konsolidovao.

51′ Gooool! Salah vraća Liverpul u život

Odlično je Žota prošao i šutirao, lopta se odbila do Salaha koji uspeva da postigne gol. VAR soba je pregledavala situacijz zbog ofsajada, ali je gol priznat i Liverpul se vratio u utakmicu.

49′ Pritisak Liverpula, lopta u kaznenom Reala

Liverpul je krenuo da pritiska domaće kako bi što pre smanjio. Robertson je izveo slobodan udarac sa leve strane, ali je lopta proletela kroz kazneni prostor, posle čega je usledio novi pritisa, ali bez prave prilike.

46′ Počelo drugo poluvreme

Liverpul krenuo u prvi napad.

45+1 Kraj poluvremena

Real je dominirao i potpuno zasluženo vodi velikih 2:0

45′ Real rekorder

Ekipa iz Madrida je postigla gol u 21 uzastopnoj utakmici u eliminacionoj fazi što niko do sada nije uspeo

Marko Asensio slavi pogodak
↑ collapse

43′ Alison spašava Liverpul, odbrana se potpuno raspada

Nova loša intervencija Liverpula, Kabak poklanja loptu Asesniju za veliku šansu, ali Alison brani.

41′ Klop menja pre poluvremena

Alkantara je ušao umesto Keite, Klop pokušava da razmrda vezni red.

36′ Kardinalna greška Liverpula, Real vodi 2:0

Aleksander-Arnold pravi veliku grešku i glavom asistira Asensiju koji lako donosi prednost od 2:0. Liverpul je na kolenima.

33′ Velika šansa za Vinisijusa za 2:0

Benzema je odložio loptu Brazilcu, ali je njegov udarac sa desetak metara izblokiran.

31′ Traže penale i Real i Liverpul

Prvo je pao Benzema u kaznenom prostoru, kada ga je Kabak oborio. Brih je ponovo odmahnuo rukom. U kontranapadu je i Liverpul tražio penal, ali je Brih ostao nem.

27′ Goool! Real vodi! Vinisijus!

Fantastična lopta Tonija Krosa sa svoje polovine.  Vinisijus prihvata loptu majstorski i koristi katastrofalno postavljanje Vilijamsa i dovodi Real u vođstvo.

24′ Šansa za Benzemu posle greške Arnolda

Ponovo je Aleksander-Arnold napravio hrešku, lopta stiže do Benzem koji je bio u dobroj prilici, ali je njegov udarac izblokiran.

19′ Siti vodi

Kevin De Brujne dovodi Mančester Siti u vošstvo od 1:0.

13′ Šansa za Real

Ispao je Aleksandar-Arnold u duelu sa Mendijem koji centrira,  Vinisijus pokušava glavom i lopta odlazi pored gola.

Roberton u duelu sa Kazemirom

12′ Sporna situacija, Modrić pao

Iznenada je poršao Vinisijus po levoj strani pa odigrao povratnu loptu za Modrića koji pada u duelu sa Vajnaldom i Real traži penal. Brih je samo odmahnuo, a na usporenom snimku deluje da je bilo elementata za penal.

11′ Pritisak Reala tera Liverpul na greške

Vinisijus je izvršio pritisak na Fabinja koji nespretno izbacuje u korner koji nije doneo ništa Realu.

4′ Real pritiska, Asensiov udarac izblokiran

Odlično je Real oduzeo loptu na sredini terena nakon čega lopta stiže do Asensija koji sa oko deset metara iskosa sa leve strane biva izblokiran.

3′ Preti Benzema sa distance

Primio je Benzema loptu na oko 20 metara i solidno šutirao, ali je Alison odlično postavljen.

1′ Počela je utakmica

Real je krenuo u presing od starta.

Prvi put od 2005. godine u četvrtfinalu nećemo gledati ni Kristijana Ronalda ni Lionela Mesija. Juventus je eliminisan od Porta, dok je Barselona ispala u dvoboju sa ekipom PSŽ.

Menadžer Liverpula Jirgen Klop imao je velikih uspeha u ovoj fazi takmičenja jer je dobio poslednjih pet utakmica kao menadžer u četvrtfinalima Lige šampiona.

Dobrododošli na uživo prenos utakmica četvrtfinala Lige šampiona koje možete pratit na sajtu Nova.rs.