Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u revanš meču na svom terenu pobedili Salcburg sa 7:1.

Prvi duel u Austriji završen je nerešenim rezultatom 1:1.

Domaća ekipa je povela golom Roberta Levandovskog u 12. minutu sa penala. Kaznenom udarcu prethodio je prekršaj Maksmilijana Vebera nad poljskim napadačem.

Dvojica fudbalera bili su akteri prekršaja i u 19. minutu, koji se desio na ivici kaznenog prostora. Posle gledanja VAR-a sudija je promenio odluku i dosudio penal, koji je u 21. minutu realizovao Levandovski.

Svoj treći gol na utakmici Levandovski je postigao u 23. minutu, i time je ujedno postao najbolji strelac Lige šampiona ove sezone.

On je došao do lopte pre golmana Filipa Kena, udarac je završio na stativi, ali je u nastavku sam pred golom samo spustio loptu u mrežu.

Poljski fudbaler je ušao u istoriju Lige šampiona kao najbrži strelac het-trika, pošto je za minut oborio rekord nekadašnjeg igrača Milana Marka Simonea, koji je 1996. godine upisao tri gola protiv Rozenborga.

Do kraja poluvremena gol je za domaći tim postigao i Serž Gnabri u 31. minutu.

Tomas Miler je golom u 54. minutu povećao rezultat, a jedini gol za goste je posle kontre postigao Mauric Kjergor u 70. minutu.

Svoj drugi gol na meču Miler je postigao u 83. minutu, da bi konačan rezultat postavio Leroj Sane tri minuta kasnije, na asistenciju Levandovskog.

Bajern – Salcburg 7:1 (4:0)

Strelci: Levandovski 12pen, 22pen, 23, Gnabri 30, Miler 54, 83, Sane 85 – Kjergor 70

Stadion: Alijanc Arena. Sudija: Klermon Turpan (Francuska).

Bajern: Nojer, Pavar, Zile (od 66. Kuasi), Ernandez (od 60. Upamekano), Kimih, Musijala (od 66. Roka), Gnabri (od 46. Sar), Miler, Sane, Koman (od 66. Čupo Moting), Levandovski

Salcburg: Ken, Kristensen, Sole (od 46. Pjatkovski), Veber, Ulmer, Kapaldo, Kamara (od 68. Tižani), Zajvald (od 46. Sučić), Aronson, Adejemi (od 62. Šeško), Adamu (od 62. Kjergor)