Mančester junajted je u spektakularnom meču polufinala Lige Evrope, kao domaćin savladao Romu sa velikih 6:2, u duelu koji je obilovao preokretima, dok je u drugom polufinalu Viljareal pobedio Arsenal rezulatom 2:1.

Gledali smo sjajan meč na Old Trafordu od samog starta i gomilu uzbuđenja na terenu.

Sve je krenulo od 5. minuta kada je započeo bizaran niz povreda u gostujućem timu. Veretu je morao da napusti igru, a zamenio ga je Viljar.

Već nekoliko minuta kasnije, Junajted je došao do prednosti preko svog najboljeg igrača Fernandesa.

Kavani je sjajno proigrao veznjaka domaćih, koji iz trka elegantno prebacuje Lopesa za vođstvo od 1:0.

Nije dugo trajala prednost crvenih đavola, jer je Roma ubrzo uspela da uzvrati udarac.

Pogba je prilikom jednog klizećeg starta neoprezno igrao rukom, što je rezultiralo penalom, kojeg je realizovao Pelegrini.

Roma ubrzo pravi i drugu prinudnu izmenu zbog povrede, golmana Lopesa koga je zamenio Fonseka, da bi te pehove naplatila još jednim golom.

Sjajno je Pelegrini proigrao Džeka, koji je bez mnogo muke doneo totalni preokret.

Kao da dva igrača nisu bila dovoljna, do poluvremena se povredio i Spinacola kojeg je zamenio Peres.

Međutim, sve se promenilo u nastavku.

Nakon promašene šanse početkom drugog poluvremen, sledi potpuni kolaps ekipe iz Rima.

Prvo je Kavani u 50. minutu majstorski doneo izjednačenje, da bi u 64. minutu posle odbitka doneo i totalni preokret.

Urugvajac je još jednom izbio u prvi plan samo nekoliko minuta kasnije, kada je posle konakta sa odbrambenim igračem uspeo da iznudi penal, koji je Bruno Fernandes sigurno realizovao.

Totalni raspad Rome upotpunio je Pogba golom u 75. minutu posle dve godine na stadionu u Mančesteru i donosi velikih 5:2.

Tu nije bio kraj muka Rimljana, jer je u samoj završnici Kavani ponovo maestralno asistira Grinvudu, za potpuni potop Rome.

Mančester junajted – Roma 6:2 (1:2)

Strelci: Fernandes 8. minut i 70. minut iz penala, Kavani 40. i  64. minut, Pogba 75. minut, Grinvud 87. minut za Mančester junajted, Pelegrini 15. minut iz penala za Romu

Stadion: Old traford. Gledalaca: Bez gledalaca  Sudija: Karlos del Sero Grande

Mančester junajted: De Hea – Šo, Megvajer, Lindelof, Van Bisaka – Fred, MekTomini, Pogba, Fernandes, Rašford, Kavani

Roma: Lopez – Smoling, Kristante, Ibanjez – Spinacola, Karsdorp, Diavara, veretu, Pelegrini, Mihtarijan, Džeko

Uzbudljivo je bilo i u drugom polufinalu u Španiji.

Sjajno je Viljareal igrao u prvih 45. minuta i potpuno razbio ekipu iz Londona.

Trigeros i Albiol su za samo pola sata doneli velikih dva gola prednosti, da bi Arsenal početkom nastavka ostao i sa igračem manje i sve je mirisalo na katastrofu.

Ipak, Artetin tim je uspeo da se vrati, kada je posle gledanja VAR-a dosuđen penal, koji je Pepe pretvorio u gol, a ubrzo je i Sebaljos dobio drugi žuti karton, pa su snage bile izjednačene.

Do kraja nije bilo promene rezultata pa nas čeka spekatkl u revanšu u Londonu.

Revaš utakmice se igraju za sedam dana kada đe domaćini biti Roma i Arsenal.

Viljareal – Arsenal 2:1 (2:0)

Strelci: Trigeros 6. minut i Moreno 29. minut za Viljareal, Pepe u 73. iz penala za Arsenal

Stadion: Madrigal Gledalaca: Bez gledalaca Sudija: Artur soareš Dijas

Viljareal: Ruli – Pedraca, Tores, Albiol, Fojt, Čukuveze, Kapue, Pareho, Trigeros – Alkaser, Moreno

Arsenal: Leno – Čembers, Holding, Mari, Džaka – Sebaljos – Parti – Saka, Edegor, Pepe – Smit Rov

Kraj

Zavrešni su spektakularni dueli u polufinalima Lige evrope u kojima smo videli 11 golova, tri penala, dva crvena kartona i tri povrede. Fudbal u najboljem izdanju.

Pratite dešavanja uživo na blogu Nova.rs.

87′ Grinvud pogađa na asistenciju sjajnog Kavanija

Grinvud je potpuno dokusurio Romu na asistenciju Kavanija za ogromnih 6:2.

75′ Raspad Rome i Pogba strelac

Pogba je postigao gol na Old Trafordu posle dve godine, Roma je potpuno pregažena.

73′ Arsenal se vraća sa penala

Trigeros je neoprezno startovao i posle VAR-a sudija svira penal koji Pepe realizuje. Samo koji minut kasnije Kapue dobija drugi žuti i snage su izjednačene.

70′ Fernandes sa penala, potpuna dominacija Junajteda

Sjajni kavani jne posle dva gola uspeo da iznudi penal, kada je sudija posle starta Smolinga pokazao na belu tačku. Fernandes nije pogrešio i Mančester ima dva gola prednosti.

64′ Ponovo Kavani

Dugo je trajala akcija Junajteda, da bi lopta stigla do Van Bisake koji iskosa sa desne strane šutira po zemlji. Njegov šut brani Fonseka, ali je Kavani na pravom mestu i postiže svoj drugi gol.

58′ Arsenal se raspada

Drugi žuti karton za Seblajosa, Arsenal sada ima i igrača manje.

50′ Mančester stiže do izjednačenja

Kavani kao u najboljim danima, donosi egal Junajtedu protiv Rome.

46“ Nastavljeni su mečevi

Engleski klubovi jure preokret, krenuli su ofanzivno u drugom poluvremenu.

45+5′ Pauza i na Old Trafordu

Propustio je šanse Junajted u nadoknadi, Roma sa vođstvom ide na odmor.

45′ Mučenje Mančestera, poluvreme u Španiji

Junajted se muči, ne uspevaju da pronađu prostor za izjednačenje. U Španiji su i Viljareal i Arsenal otišli na pauzu.

34′ Preokret Rome

Pelegrini je dodao loptu, a Edin Džeko je samo skrenuo u praznu mrežu.

29′ Sjajno viljareal duplirao prednost

Loptu je nakon kornera zakucao u mrežu Raul Albiol a asistirao mu je Đerar Moreno..

25′ Žestoko u Engleskoj, problem Rome sa povredama

Roma je zbog povrede napravila jednu izmenu, početkom meča kada se Veretut povredio, a zamenio ga Vilar, a sada je zbog povred i golman Lopez morao  na klupu, a njega je zamenio Fonseka.

15′ Vraća se Roma

Lorenco Pelegrinije mirno realizovao penal. Precizno je pucao uz levu stativu, tako da je golman ostao nemoćan.

9′ Junajted vodi protiv Rome

Edinson Kavani je asistirao, a Bruno Fernandes je sjajno potkopao loptu i pogodio ta 1:0.

6′ Gool! Viljareal vodi protiv Arsenala

Trigeros se sjajno u kaznenom prostoru i pogodio za vođstvo Viljareala od 1:0