Utakmicama šestog kola završena je u četvrtak uveče grupna faza Lige Evrope za sezonu 2021/2022.

Fudbaleri Ajntrahta odigrali su nerešeno sa Fenerbahčeom u meču šestog kola grupe D u Ligi Evrope.

Istanbulski i nemački tim su završili meč 1:1, a asistent za Ajntraht je još jednom bio srpski internacionalac Filip Kostić.

Njegov tim je poveo u 29. minutu, kada je Đibril Sou postigao pogodak, a Kostić mu ga je namestio. Fener je izjednačio do poluvremena, pošto je u 42. minutu Mergim Beriša poravnao rezultat.

Ajntraht je tokom meča više napadao, imao je i više pokušaja da ugrozi gol protivnika, ali mu je na kraju bio dovoljan i bod da bi bio pobednik svoje grupe sa 12 bodova, dok je dalje prošao i Olimpijakos sa devet.

Dinamo Zagreb je u svom meču odigranom u četvrtak uveče, pobedio ekipu Vest Hema sa 1:0, a gol odluke postigao je Mislav Oršić već u trećem minutu.

On je poslao fantastičan udarac sa leve strane, iskosa je raspalio po lopti i pogodio malu mrežu „čekićara“.

Zagrepčanima se taj pogodak ispostavio dovoljnim za prolaz dalje sa drugog mesta, pošto Dinamo ima deset bodova, a VEst Hem ima 13.

U jednom od najzanimljivijih mečeva večeri, Napoli je pobedio tim Lestera i to posle četiri gola viđena samo u prvom poluvremenu.

Napuljski klub je poveo u četvrtom minutu pogotkom Adama Ounasa, dvadeset minuta kasnije je Elif Elmas duplirao to na 2:0.

Lester je uspeo da se vrati u igru i golovima Džonija Evansa i Kierana Dusburi-Hola izjednači, pogocima u 27. i 33. minutu.

Elmas je u ranoj fazi drugog poluvremena rešio meč, pogotkom u 53. minutu, pa je Napoli završio na drugom, a Lester na trećem mestu u grupi C.

Kao prvoplasirani je dalje iz ove grupe otišao Spartak iz Moskve, koji ima deset bodova, kao i Napoli.

Podsećamo, Crvena zvezda je prošla dalje iz svoje grupe F, remijem sa Bragom 1:1 u Portugalu.