Fudbaleri Slovana Matušek i Mikula; Foto: Peđa Milosavljević/Starsport

Fudbaleri Libereca remizirali su sa 1:1 protiv ekipe Slovačko, uoči duela sa Crvenom zvezdom u Ligi Evrope.

Zvezda Česima gostuje u četvrtak u poslednjem kolu Lige Evrope, sa željom da trijumfom dodatno poboljša koeficijent i novčani prihod – dalji plasman je već obezbeđen.

Liberec je u ponedeljak odigrao svoju utakmicu šampionata, a imao je olakšavajući momenat od 21. minuta kada je isključen Daniček.

Mihal Rabušic je onda iz penala postigao gol, ali je Liberecu sve upropastio Kačaraba, dobivši crveni karton u 55. minutu.

Onda je i Liberec igrao sa 10 igrača, samo četiri minuta kasnije, Reinberk je to kaznio pogotkom za 1:1 posle kornera.

Posle ovog meča, Liberec je tek 10. u svom šampionatu, ali nema sumnje da se crveno-beli neće previše opuštati – Česi su već iznenadili Gent sa 2:1 u prošlom kolu i sa rasterećenjem bi mogli da budu dobar takmac timu Dejana Stankovića.