Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su rumunski Arđeš u trećem kontrolnom meču na pripremama u Austriji sa 3:0.

U ekipi prvaka Srbije našao se Nenad Krstičić, nije bilo Aleksandra Kataija i Mirka Ivanića, ali je zato i Nikola Krstović dobio svoju šansu.

Mladi napadač ju je iskoristio i odužio se za poverenje sa dva gola kojima je overio i treću pobedu u isto toliko mečeva Zvezde.

Crveno-beli su poveli u 14. minutu kada je strelac bio Veljko Nikolić. On se dobro snašao na odbijenu loptu.

Bakajoko je centrirao sa desne strane za Kangu, Gabonac je izblokiran, ali Nikolić nije i lopta je završila u donjem levom uglu gola Arđeša za 1:0.

Na 2:0 povisio je Krstović sjajnom solo akcijom u kojoj je ukrao loptu u završnoj trećini terena, vukao je nekih desetak metara, a onda šutirao izvan kaznenog prostora.

Šutirao je jako i nisko i što je najbitnije precizno i time se iskupio za promašaje protiv Arisa i GAK-a.

Odmah je otrčao do Dejana Stankovića posle gola i verovatno mu se zahvalio na poverenju. Golman Arđeša savladan je još jednom u 89. minutu.

Tada je napad išao strpljivo od Degeneka koji je proturio loptu do Vukanovića na levom boku, ovaj je ubacio u sredinu za Krstovića, a mladi crnogorski reprezentativac je sa desetak metara postavio konačan rezultat.

Podsećamo, Zvezdu posle tri pobede očekuje još jedan meč na pripremama, protiv Šturma iz Graca.