Kristijano Ronaldo/Foto: EPA-EFE/AL-NASSR CLUB HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Ronaldov Al Nasr preokrenuo je protiv protiv Abe (2:0). Portugalac je, očekivano, ponovo bio u centru pažnje

Kristijano Ronaldo je u 79. mnutu postigao fenomenalan gol iz slobodnjaka, kao u najboljim danima.

Sa razdaljine od 30-ak metara, preciznim šutem u golmanov desni ugao, Ronaldo je uspeo da zatrese mrežu za izjednačenje na 1:1 i erupciju oduševljenja navijača na tribinama.

Nepunih 10 minuta kasnije, sve je oduševio jednim potezom. Igrao se 86. minut kada je dosuđen penal za Al Nasr.

Svi su očekivali da će upravo Ronaldo izvesti jedanaesterac, ali je on loptu dao saigraču Andersonu Taliski.

Razlog je trka Brazilca za najboljeg strelca lige sa Abderazakom Hamdalahom iz Al Itihada. Taliska se pogotkom izjednačio sa Hamdalahom i dao 15. gol u sezoni. Ronaldo ih za sada ima osam.

Al Itihad je lider tabele sa 50 bodova, dok Al Nasr ima jedan bod manje.