Fudbaleri Čelsija i Evertona odigrali su nerešeno u meču 28. kola engleske Premijer lige.

Čelsi je propustio šansu da preskoči Fulam na devetom mestu Premijer lige, pošto je upisao osmi remi od početka sezone. Sva četiri gola viđena su u drugom poluvremenu kada je, najpre Žoao Feliks, doveo svoj tim u vođstvo.

Feliks je u 52. minutu pogodio za 1:0 u korist Čelsija, izjednačio je Abdulaje Dukure u 69. minutu, a „plavci“ se tu nisu zaustavili.

Feliks je prihvatio loptu na rubu šesnaesterca posle centaršuta Čilvela i loše intervencije Majkla Kina i poslao je precizno po zemlji u dalji ugao gola Džordana Pikforda.

Džejms Tarkovski je kod gola Evertona pronašao Dukurea posle prekida i kornera, a lopta nije ni zatresla mrežu, ali jeste prešla gol-liniju, pošto Kai Haverc nije uspeo na vreme da je ispuca van.

Ris Džejms je u 74. minutu prošao pored Tarkovskog i Godfrija u kaznenom prostoru i Tarkovski ga je nogom oborio, a sudija je pokazao na penal.

Sedam minuta posle pogotka za 1:1, Haverc je iz penala bio precizan za 2:1, da bi Elis Sims pred nadoknadu postavio konačan rezultat u 89. minutu, što mu je bio prvi gol za Everton.

Čelsi sada ima 38 bodova na desetom mestu Premijer lige, dok je Everton na 15. poziciji sa 26 bodova.