Kilijan Mbape
Kilijan Mbape; Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Pari Sen Žermen je neočekivano teško stigao do pobede po nastavku prvenstva, a sve oči su bile uprte u Kilijana Mbapea.

PSŽ je slavio penalom u 96. minutu sa 2:1, Markinjos je postigao gol u 14, a onda i autogol u 51. minutu, dok je Nejmar dobio dva žuta kartona za dva minuta i bio isklučen.

Uprkos tome što je PSŽ imao igrača manje jalovo je napadao, ali se na kraju ponovo ukazao Kilijan Mbape. Francuski napadač je iznudio penal, a onda ga je i sam realizovao.

Mbape je zatim odlučio da govori sa medijima, a neminovno je bilo pitanje o ponašanju Emilijana Martineza. Argentinski golman je provocirao Francuza u finalu Svetskog prvenstva, ali i na kasnijoj proslavi titule. Između ostalog je nosio lutku sa kartonskim likom Mbapea i tako se rugao fudbaleru.