Srpski košarkaš odigrao je dobar meč u sredu na četvrtak u porazu Atlanta Hoks 108:107.

Bruklin Netsi su na kraju bili za poen bolji od tima iz Džordžije, Bogdanović je ubacio 14 poena i imao je dva skoka i tri asistencije.

Šest od tih 14 poena ubacio je u drugoj četvrtini i to u razmaku od jedva tridesetak sekundi.

Da sve bude zanimljivije, uradio je to „u lice“ Kevinu Durentu, jednom od najboljih košarkaša na planeti.

Najpre je „krosoverom“ stvorio sebi dovoljno prostora da se digne na trojku preko visokog igrača Bruklina.

U tom trenutku je Atlanta vodila, a do kraja poluvremena je ostalo nekoliko sekundi manje od pet minuta.

Nepunih 30 sekundi kasnije, u sledećem napadu Netsa, Bogdan je izašao da sačuva Durenta u preuzimanju, ali mu je zatvorio liniju dodavanja ka saigraču, ukrao je loptu i onda u kontri ispalio još jednu savršenu loptu za novu trojku.

Uprkos tome, Durent je bio jedan od najboljih na terenu sa 26 poena, 16 skokova i osam asistencija.

BONUS VIDEO: Nikola Jokić – hajlajtsi protiv Šarlota