Novih 12 utakmica odigrano je u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvu u fudbalu, a najviše pažnje privkla je ubedljiva pobeda Engleske protiv Mađarske, ali i remi Italije sa Bugarskom.

Italijani su golom Federika Kijeze u 16. minutu poveli sa 1:0 i tada se činilo da se sprema rutinska pobeda, ali Bugari su pred kraj prvog poluvremena izjednačili preko Ilijeva.

U drugom poluvremenu fudbal se igrao praktično samo na polovini Bugarske, ali to nije bilo dovoljno kako bi Italija postigla još jedan gol, kojim bi došla do nova i značajna tri boda.

Odnos u posedu bio je 71 naspram 29 za Italijane, a ka go.u koji čuva Georgijev upućeno je čak 27 šuteva.

Italijani su ovim remijem prekinuli niz od tri uzastopne pobede od početka kvalifikacija i dali šansu Švajcarskoj da ih prestigne u naredna dva meča (Švajcarci imaju dva meča manje i četiri boda manje).

Pored Italije, meč je igrala i Engleska koja je u Mađarskoj slavila protiv domaće selekcije sa čak 4:0.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a redom su ih davali Sterling, Kejn, Megvajer i Deklan Rajs.

Meč je obeležilo i nedolično ponašanje navijača, koji su u jednom navratu ubacili pirotehnička sredstva na teren.

Od velikih favorita pobede su odneli i Belgija i Nemačka, dok je Španija izgubila od Švedske sa 2:1.

Poljska je vrlo sigurnom igrom nadigrala Albaniju sa 4:1. Time su Poljaci prestigli Albance u grupi i sada se nalaze na drugom mestu, odmah iza Engleske, koja ima sve četiri pobede.

Od reprezentacija sa Balkana, Severna Makedonija je na svom terenu remizirala sa Jermenijom 0:0. Podsetimo, Makedonci su u prošlom kolu kvalifikacija savladali Nemačku 2:1, čime su omogućili Jermeniji da bude prva u grupi nakon četiri odigrane utakmice.

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo

Grupa A

Portugal – Irska 2:1 (0:1)

(Ronaldo 89, 90+6 – Egnan 45)

Luksemburg – Azerbejdžan 2:1 (2:0)

(Gonsalveš Pinto 8, Rodrigues 28 p – Makhmudov 67)

Litvanija – Severna Irska 1:4 (0:1)

(Baravikas 54 – Balar 20, Vašington 52 penal, Laveri 67, MekNeir 82 penal)

GRUPA D

Kazahstan – Ukrajina 2:2 (0:1)

(Valiulin 74 i 90+6, Jaremčuk 2, Sikan 90+3)

Francuska – Bosna i Hercegovina 1:1 (1:1)

(Grizman 40 – Džeko 36)

Grupa E

Estonija – Belgija 2:5 (1:2)

(Kajt 2, Sorga 83 – Vanaken 22, Lukaku 29, 52, Vitsel 65, Foket 76)

Češka – Belorusija 1:0 (1:0)

(Barak 34)

GRUPA G

Letonija – Gibraltar 3:1 (0:0)

(Gutkovskis 50, 85, Ciganiks 89 – De Bar 71)

Norveška – Holandija 1:1 (1:1)

(Holan 20 – Klasen 37)

Turska – Crna Gora 2:2 (2:1)

(Under 9, Jazići 31 – Marušić 41, Radunović 90+7)

Mađarska – Engleska 0:4 (0:0)

(Sterling 55, Kejn 63, Megvajer 69, Rajs 87)

Poljska – Albanija 4:1 (2:1)

(Levandovski 12, Buksa 44, Krihovjak 54, Lineti 89 – Čikaleši 25)

(Man 47, Stančiu 83)

(function (el) { window.addEventListener(„message“, (event) => { if (event.origin.startsWith(„https://www.sofascore“)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + „px“; } } }); })(document.getElementById(„sofa-standings-embed-90252-35021“));