Fudbaleri Kelna savladali su na svom terenu Šalke 3:0, a utakmicu je obeležila neverovatna greška golmana gostiju Nubela.

„Jarčevi“ su pružili sjajnu igru tokom prvog poluvremena, a do vođstva su stigli već u 9. minutu preko Bornaua.

Defanzivac Kelna je nadvisio čuvare i glavom materijalizovao slobodan udarac koji je izveo Kajnc sa levog boka. Dođstvo je, tačno pola sata kasnije, udvostručio Kordoba posle kontranapada i duplog pasa sa Rebečajem.

Usledio je period bez mnogo uzbuđenja, a sve dileme po pitanju pobednika razrešio je golman gostiju Nubel koji je ispustio loptu iz naručja kroz noge i autogolom potopio sve lađe saigrača.

Keln je pobedom nad timom iz Gelzenkirhena stigao do devetog trijumfa, i sa 29 bodova zauzima deseto mesto. Šalke je sa skorom od devet pobeda, devet remija i šest poraza ostao na šestoj poziciji uz 36 bodova.

Ranije danas odigrana su još četiri meča, a najveću pažnju privukla je ubedljiva pobeda Bajerna nad Hofenhajmom.