Bajern Minhen demonstrirao je silu u 24. kolu Bundeslige, gde je u gostima pobedio Hofenhajm s ubedljivih 6:0 (4:0). Ipak, meč je obeležio prekid navijača iz Minhena.

Očekivano uzbudljiv meč pripredili su fudbaleri Hofenhajma i Bajerna iz Minhena u subotnjem derbiju Bundeslige. Goleadu i spektakl najavio je Serž Gnabri, koji je u strašnoj formi jer je dvaput pogađao mrežu Čelsija u Londonu u osmini finala Lige šampiona u sredu.

Pogodio je Nemac već posle 120 sekundi, da bi svega pet minuta kasnije prednost duplirao Jošua Kimih. Do poluvremena mrežu nesrećnog Olivera Baumana tresli su još Jošua Žirkzi i Filipe Kutinjo.

Tamo gde je bavarska kaznena ekspedicija stala posle 45 minuta igre u mestašcetu Hofenhajm, nastavila je isto i u drugom delu susreta. Kutinjo je pogodio u 47. minutu, a konačnih 6:0 postavio je Leon Gorecka.

Bajern je upisao 16. trijumf i osamio se na vrhu tabele sa 52 boda, četiri više od Lajpciga koji ima utakmicu manje.

Ipak, šestica Bajerna ostala je u senci nemilih scena koje sud priredili njegovi navijači. Upravo pri rezultatu 6:0 počeli su pogrdno da skandiraju vlasniku Hofenhajma Ditmaru Hopu. Nazivali su ga k******* sinom i sudija je bio primoran da prekine igru. Posle dvadesetominutne pauze, utakmica je privedena kraju. Nešto slično priredili su i tifozi Borusije iz Dortmunda pre nekoliko meseci u okršaju sa Hofenhajmom.

Za razliku od Bavaraca koji su deklasirali Hofenhajm, „milioneri“ su na svom „Vestfalenu“ pobedili Frajburg golom Džejdona Sanča. Holan je ušao u igru u drugom poluvremenu, ali se ovoga puta nije upisao u strelce.