Fudbaleri Rada savladali su Vojvodinu na svom terenu rezultatom 2:0 (0:0) u 30. kolu Superlige.

Dvostruki strelac i heroj ekipe sa Banjice bio je Andrija Кaluđerović. Iskusni napadač zatresao je mrežu Vojvodine u 48. i 52. minutu.

Odluka je pala u uvodnim trenucima drugog poluvremena. Najpre je Zukić skrivio penal, a Kaluđerović je sa bele tačke sigurno pogodio za 1:0.

Nedugo zatim se isti igrač opet upisao u strelce posle lepe akcije i centaršuta Lazarevića sa desnog boka za konačan rezultat.

Posle šestog ovosezonskog poraza u prvenstvu, ekipa Nenada Lalatovića pala je na četvrto mesto, sa 60 bodova, a jedan više ima trećeplasirani Čukarički.

Rad je ovim trijumfom osvojio važne bodove u borbi za opstanak, možda i ključne da se i sledeće sezone nađe u superligaškom društvu.