Fudbaleri Juventusa i Milana uspeli su pobedama u poslednjem kolu da izbore plasman u Ligu šampiona, dok je Napoli ostao kratkih rukava.

Milan je uspeo da preživi teško gostovanje u Bergamu i sa dva gola Kesija sa penala dođe do plasmana u Ligu šampiona koji se čekao godinama.

Bilo je uzbudljivo od početka, a obe ekipe su promašivale veliki broj prilika. Ipak, dve greške odbrane ekipe iz Bergama koja je napravila nepotrebne faulove, omogućila je Milanu dva penala koje je Frenk Kesi neumoljivo realizovao.

Sa druge strane, Juventus je deklasirao Bolonju sa 4:1, a kiks Napoolija koji je odigrao samo 1:1 sa Veonom na svom terenu, omogućio je ekipi iz Torina da izbegne katastrofu i sledeće sezone zaigra u Ligi Evrope.

Napoli je imao sve svojim rukama, ali je dozvolio da mu Verona koja je igrala samo za prestiž odnese bod i pošalje ga u Ligu Evrope.

Poveli su Napolitanci preko Rahmanija u 60. minutu, ali je samo devet minuta kasnije Faraoni doneo izjednačenje i ispostaviće se tim golom poslao Juventus u najjače evropsko klupsko takmičenje.

Juventus je svoj deo polsa uspešno odradio.

Ništa Juventus nije držao u svojim rukama, morao je da pobedi u Bolonji i to je učinio efikasno i lako protiv čete Siniše Mihajlovića. Pobeda od 4:1 uz golove Kijeze, Morate dva puta i Rabioa. Počasni gol za Bolonju bio je delo Orsolinija.

I Roma je kroz dramu uspela da obezbedi sedmo mesto i plasman u Ligu konferencija sledeće sezone. Gubili su Rimljani 2:0 na gostovanju Speciji na poluvremenu, ali su do kraja meča uspeli da izbore nerešen rezultat.

Golove za speciju postigli su Verde i Pobega, dok su bod Romi doneli El Šaravi i Mkitarijan.

Roma je završila sa istim brojem bodova kao Sasuolo, ali je imala bolji međusobni skor.