Fudbaleri Mančester sitija poraženi su od Mančester junajteda u gradskom derbiju odigranom u okviru 27. kola na stadionu Etihad.

Junajted je slavio sa 2:0 i prekinuo je dug pobedonosni niz Sitija, a Nemanja Matić je kao rezervista od 88. minuta upisao jubilarni stoti meč za „đavole“.

Meč je bio rešen već do 50. minuta kada su „crveni đavoli“ postigli svoj drugi pogodak. „Građani“ su pre ovog susreta bili u seriji od 21 pobede, od čega je 15 bilo u prvenstvu Engleske.

To nije bilo bitno, niti je pritiskalo Bruna Fernandeša koji je u drugom minutu, u svom prepoznatljivom maniru realizovao penal za vođstvo Junajteda 1:0.

Penal je već u 34. sekundi meča skrivio Gabrijel Žezus svojim startom nad Marsijalom, na šta nije ostao nem sudija Entoni Tejlor.

Pokazao je na belu tačku, a Portugalac je podsetio koliko je hladnokrvan u tim situacijama.

Siti je potom više diktirao tempo, ekipa Ole Gunar Solskjera je manje pokušavala da šutevima ugrozi gol rivala, ali je Siti svoje šanse promašivao.

Nije bio precizan ni Kevin De Brujen, a ni Rijad Marez i kada su prilike propuštene, fudbalska karma se osvetila „plavima“.

Na startu drugog poluvremena, Markus Rašford je pronašao Luka Šoa, koji je bio siguran za 2:0. Marsijal, Foden i De Brujne su promašivali šanse, svako za svoju ekipu u nastavku, pa je rezultat ostao na snazi do isteka 90. minuta.

Junajted sada ima 54 boda na drugoj poziciji tabele Premijer lige, dok je Mančester siti prvi sa 65 bodova.