Nova majstorija šahovskog majstora i 11. gol u sezoni za Joveljića.

Srpski fudbaler Dejan Joveljić postigao je gol u trijumfu Los Anđeles Galaksija sa 3:1, na gostovanju Hjustonu u poslednjem, 34. kolu MLS.

Joveljić je na teren ušao u 66. minutu, a samo tri minuta kasnije postavio je konačnih 3:1 za tim iz Los Anđelesa.

Snažni napadač je zatresao mrežu u dva poteza, levom nogom je primio loptu i desnom je samo gurnuo pored golmana.

Pogled na imaginarni sat i proslava u stilu selektora Dragana Stojkovića Piksija, koji je slično slavio kada je kao igrač branio boje nacionalnog tima.

Galaksi će u četvrtfinalu Zapadne konferencije MLS 15. oktobra ugostiti Nešvil. Ukoliko trijumfuje, u polufinalu ga očekuje gradski rival Los Anđeles.

Joveljić je protiv Hjustona postigao 11. gol u sezoni, u kojoj je najčešće ulazio sa klupe i u kojoj je proglašen za igrača sezone.