EPA-EFE/NOUSHAD THEKKAYIL

Fudbaleri Jordana su se prvi put u istoriji plasirali u finale Azijskog kupa nacija, pošto su u polufinalu savladali favorizovanu Južnu Koreju rezultatom 2:0.

Junak istorijske pobede Jordana bio je Musa Al Tamari. Vezista francuskog Monpeljea je asistirao u 53. minutu Jazanu Al Naimatu za prvi gol, a zatim je u u 66. i sam bio strelac na asistenciju Nizara Al Rašdana.

Južna Koreja je čak 70% vremena imala loptu u svom posedu, ali nije uspela da uputi niti jedan šut u okvir gola za više od 90 minuta igre.

To znači da Hjung min Son, ponajbolji igrač Totenhema, ove godine neće igrati u finalu Azijskog kupa nacija.

Najbolji plasman pre ovoga na šampionatima Azije, Jordan je ostvario 2004. godine kad je igrao četvrtfinale.

Četa marokanskog selektora Huseina Amute će u istorijskom finalu u subotu igrati protiv pobednika drugog polufinala u kom će domaćin Katar igrati protiv Irana.