Velika pobeda.

Fudbaleri Javora savladali su Novi Pazar sa 3:1 u utakmici 2. kola Superlige Srbije na svom terenu u Ivanjici, a najzaslužniji za pobedu bio je Petar Gigić koj ije postigao gol, i dodao dve asistencije.

Domaćin je do prednosti stigao u 13. minutu preko Petra Gigića, koji je akciju svog tima krunisao laganom realizacijom za 1:0.

Pazarci su propustili nekoliko prilika za izjednačenje pre nego što je u 41. minutu Norman Kembel kao brzi voz protutnjao po polovini gostiju, ali nije uspeo da završi akciju golom pošto je bio fauliran, pa je nakon 45 minuta bilo 1:0.

Drugo poluvreme Javor je otvorio idealno, Milan Obradović je nakon centaršuta Kembela i povratnog pasa Gigića sa pet metara loptu prosledio u mrežu, a u 51. minutu Kembel je krunisao sjajan meč golom na asistenciju Gigića.

Pazar je uspeo da smanji preko Adetunđija Adešine lepim udarcem sa 18 metara, ali ne i da ugrozi pobedu rivala.

U poslednjem meču dana, Železničar je sa 2:0 poražen na svom terenu od Mladosti iz Lučana. Strelci su bili Uroš Sremčević u 14. Jevgen Pavlov autogolom u 37. minutu meča.