Aktuelnog vikenda nastavljeno je prvenstvo Grčke, a posebnu pažnju osim derbija PAOK - Panatinaikos privukao je i susret AEK - Panatinaikos.

Duel atinskih klubova završen je bez pobednika (1:1), a susret je obeležio sukob Ognjena Vranješa i Danijelea Verdea.

Tokom tajm-auta za osveženje igrača u 23. minutu, Vranješ je zakačio saigrača ramenom, a italijanski napadač odmah je odgovorio uhvativši štopera za vrat.

Klinč igrača AEK-a odmah su primetili njihovi saigrači i članovi stručnog štaba koji su razdvojili zavađene fudbalere.

U nastavku susreta Panatinaikos je golom Makede stigao do vođstva, ali je Livaja u 75. minutu doneo izjednačenje i bod domaćinu.

Ranije istog dana snage su odmerili PAOK i Olimpijakos, a ceo plen pripao je gostima koji su slavili 1:0 golom El Arabija.