Ante Budimir proslavlja gol protiv Barselone, foto: EPA-EFE/Villar Lopez

Fudbaleri Osasune pobedili su na svom terenu Barselonu 4:2, u meču osmog kola španske Primere.

Već u prvom poluvremenu Osasuna je pokazala da je ozbiljan tim i utabala je sebi put za pobedu. Strelci za Osasunu u tom periodu bili su Ante Budimir, hrvatski fudbaler, u 18. i Brajan Zaragosa u 28. minutu.

Barselona je uspela da se vrati u meč preko Paua Viktora, koji je iskoristio kiks golmana domaćeg tima u 53. minutu.

Međutim, Budimir je realizovao penal u 72. minutu, da bi Bretones stavio „tačku na i“ u 85. Utešni gol za Katalonce dao je Lamine Jamal u 89. minutu.

Osasuna je na šestom mestu sa 14 bodova, a Barselona je upisala prvi ovosezonski poraz u prvenstvu, ali se i dalje nalazi na prvom mestu sa 21 bodom.

U narednom kolu, Osasuna će gostovati Hetafeu, dok će Barselona gostovati Alavesu.